Zavrieť

Porady

Ako zauctovat zalohu bez faktury?

Poradte mi prosim,
dostala som na ucet zalohu za material.Bolo to vsak vramci ustnej dohody a nebola vystavena ziadna zalohova faktura,pretoze ten dotycny si ju neziadal. A potom po skonceni zakazky bola vystavena faktura na celu ciastku. Na ucet bol uhradeny ten zvysok po vystaveni faktury. Bude to nespravne,ak zauctujem zalohu bez faktury a hned ju priradim ku konecnej fakture ako ciastocnu uhradu?a potom douctujem ten doplatok? alebo to musim nejako zachranit a vystavit si spravne doklady?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    priklad zaloha 100, doplatok 200, celkova fa 300
    prijata zaloha 221/324 100 Eur
    vystavena fa 311/6xx 300 Eur
    zuctovanie zalohy a faktury podla moznosti softu napr. int dokladom 314/311 100 Eur
    doplatok 221/311 200 Eur

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    neviem ci ste aj DPH platitel.. nezabudnut v tom pripade je potrebne vystavit na prijatu zalohu danovy doklad do 15 dni od prijatia platby

    Mariana001 je offline (nepripojený) Mariana001

    Mariana001
    nie som platcom DPH.A uctujem v Alfe,ale nepochopila som to vysvetlenie.Teda mozem zauctovat tu zalohu bez faktury? A potom vystavim uz fakturu na ten rozdiel.A v penaznom denniku zauctujem doplatok,ktory priradim ku fakture?

    Mariana001 je offline (nepripojený) Mariana001

    Mariana001
    A pripadne,ak to budem robit internym dokladom, vystavim ho ako doklad ovplyvnujuci zaklad daney? A v Alfe sa ma stale pyta,ci dat uzavierkovy.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Mariana001 Pozri príspevok
    nie som platcom DPH.A uctujem v Alfe,ale nepochopila som to vysvetlenie.Teda mozem zauctovat tu zalohu bez faktury? A potom vystavim uz fakturu na ten rozdiel.A v penaznom denniku zauctujem doplatok,ktory priradim ku fakture?
    Mariana, keďže účtuješ v alfe, účtuješ v JU a Sarlotka ti odpovedala na účtovanie v PU.

    Ako zauctovat zalohu bez faktury?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.