Zavrieť

Porady

Dátumy na faktúrach

Mám takúto otázku, nie som si istá, či dávam správne dátumy, keď vystavujeme a príjmame faktúry: jedná sa o program Pohoda.
Pri vystavovaní treba zadávať 4dátumy a to:
Dátum vystavenia - tomu rozumiem, to je dátum vystavenie faktúry
Dátum daň.povinnosti - to je dátum, kedy nám to ukáže v zostave DPH.
Dátum úč.prípadu – dátum, kedy to je zaučtované v účt.denníku
Dátum splatnosti - to je jasné
Nie som si istá iba v dátume odpočtu a účt.prípadu pri zálohových platbách!!???
Takže: dodame tovar a vystavíme faktúru napr. 2. 6. platba bola prijatá 27.5., čo sa týka DP tak by to malo ukázať v mesiaci 6/2006, bol to vývoz do tretích štátov je to olobodené od DPH, takže sa tu neprihliada na prijatie platby ale podstatný je dátum dodania – 27.5. takže ako to správne zadať???
Dátum vystavenia: 2.6.
Dátum daň.povinnosti: 2.6.
Dátum účt.prípadu: 2.6.???? alebo tam mám dať 27.5.???
Pri došlých faktúrach je to podobné:
Dátum zápisu: dátum zaevidovania faktúry
Dátum odpočtu: dátum, kedy to chcem mať v DPH
Dátum uč.prípadu: dávam rovnaký ako dátum odpočtu,ale nie som si istá, čo sa týka nadobudnutia tovaru??
Príklad: Dátum zápisu: 23.5.prijatie faktúry
Dátum odpočtu: 15.6. – potrebujem tu použiť dátum 15deň nasl.mesiaca,čiže bude tam aj kurz z tohoto dňa
Dátum účtovného prípadu:???? 23.5.?? alebo tiež až 15.6.
Možno je to pre niekoho banálna otázka, ale hádam mi s tým niekto pomôže??Budem čakať na príspevky, všetkým veľmi pekne ďakujem.
Ahojte

















Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    No hlavne si myslím, že dátum na DPH je dňom zaplatenia zálohy. Nemusí byť zhodný s dňom zaúčtovania faktúry. Kedy prebehla zálohová platba, vtedy by to malo ísť aj do DPH. Teda dátum daňovej povinnosti pri tvojej zálohe by mal byť 27.5. a nie 2.6.

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    Ja viem, že je dôležitý dátum prijatia platby, lenže keď som volala na daň.úrad, tam mi povedali, že keďže sa jedná o vývoz a je to oslobodené od dane, tak dátum prijatia platby nie je dôležity. Práveže dátum platby som dávala celých 5mesiacov do DPH a teraz,keď som im volala, zase povedali inak. Dala som aj príspevok na poradu, tam mi odpísali, že mám tiež prihliadať na dátum dodania a nie prijatia platby v prípade vývozu do tretích štátov. Mám v tom chaos, tak preto aj tá otázka o dátumoch. Dík za názor.

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    Má k tomuto problému aj niekto iný stanovisko?? určite veľa z Vás poraďákov robí v Pohode. Ake dátumy používate v daných príkladoch??
    Ďakujem za príspevky.

    Dátumy na faktúrach

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.