Zavrieť

Porady

Odvody za zamestanca

Dobrý deň,

prosím Vás chcem sa spýtať, chcem prijať zamestnanca len neviem aký pomer by bol lepší. Aké odvody do zdravotnej a socialnej poistovne by som platil za zamestnanca na dohodu a aké keby ho mam na trvalý pracovný pomer ? všetko by bolo pri minime /minimálna mzda/

Nieje z úradu práce, pozeral som to na nete ale radšej by som bol keby mi vy poradíte ..Ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Záleží od toho na akú prácu - ak na stále sa opakujúcu - max. 10 hod. týždenne - DoPČ
    Dohoda o vykonaní práce dá sa odrobiť za rok max. 350 hod. - Ak Ti nepostačuje také množstvo hodín neostáva nič iné len pracovný pomer.
    Ak sa pýtaš z dôvodu, kde budeš platiť nižšie odvody tak to je rovnaké či už pri dohodách, alebo pracovnom pomere.
    Pri min. mzde 405,- eur cena práce 547,55 €
    Tvoje odvody za zamestnávateľa činia - 142,55 €
    Naposledy upravil Anik : 03.02.16 at 20:02
    Novotrans pracuje sa klasicky pracovné dni 8 - 10 hodín denne..aha a aké odvody by som platil ? /chcel by som co najnizsie/

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Ak pracuje 8-10 hod./deň, tak jednoznačne na Pracovnú zmluvu. Dohody majú hodinové obmedzenia, kuk príspevok od Anik a poistné sa platí rovnako. Výnimky z platenia poistného pri práci na dohodu napr. na ZP majú napr. dôchodcovia, študenti...

    pozri si tabulky odvodov v linkoch
    http://www.kros.sk/tmp/asset_cache/l...doh%C3%B4d.pdf
    http://www.kros.sk/tmp/asset_cache/l...%C3%B4d%29.pdf

    minimálna mzda 405,00 eur
    zam-c si uplatní OP na ZP a NČZD
    poistné aj za zam-ca aj za zam-ľa - 150,62
    preddavok na daň z príjmu - 8,92
    Naposledy upravil mzdarka renca : 03.02.16 at 20:01 Dôvod: doplnenie odpovede
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Novotrans tak kolko by som napriklad platil za normalneho zamestnanca na trvaly pracovny pomer odvody do SP a ZP keby mu dam minimalnu mzdu ?
    mzdarka renca doplnila som svoju odpoveď
    Anik máš doplnené do príspevku bez uplatnenia odpočítateľnej položky na zdravotnú poisťovňu
    Novotrans cize do zdravotnej by som neplatil ? takze by som platil odvody za zamestnanca 150,62 +8,92 € ?

    a prosim Vas mozte mi napisat aj ako by to bolo keby je na dohodu ?
    Katy a R na dohodu o PČ (ak robí pravidelne) - by mohol odpracovať len 10 hodín za týždeň - tak také ti netreba (a odvody sú v podstate percentuálne rovnaké - platí aj ZP)
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.