Zavrieť

Porady

Kam sa prihlasit - na urad prace alebo PN?

Dobry den prajem,
na konci mesiaca mi konci pracovny pomer na dobu urcitu. 10.dna nasledujuceho mesiaca ma caka operacia, liecba sa predpoklada 4 - 6 tyzdnov. Co mi poradite? Ist sa 1. prihlasit na urad prace (na davku nebudem mat narok) alebo rovno na PN a pockat do operacie? Dakujem vsetkym za dobru radu.
Trosku rozsirim moju otazku - mam este 5 rokov do dochodku, odpracovanych 38 rokov. Aky ma vplyv na buduci dochodok PN a aky evidencia na urade prace - nezamestnany. Myslim tym, ci nie je vhodnejsie prihlasit sa na urade prace (bez poberania prispevku) a potom prerusenie evidencie z dovodu PN. Alebo to nema ziadny vplyv?
Dakujem a ospravedlnujem sa pre interpunkcne znamienka.
Naposledy upravil bessy : 26.02.16 at 14:26 Dôvod: rozsirenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    hlavne nezabudni - že ochranná lehota pre platené nemocenské je len 7 dní - takže dovtedy treba mať vypísanú DPN - napr od obvodného lekára.
    ak sa dáš hneď vypísať - tak ti netreba chodiť na UPSVaR ( a inak - je to dobrovoľné)

    Kam sa prihlasit - na urad prace alebo PN?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.