Zavrieť

Porady

Potvrdenie o zdaniteľných príjmoch 2015

Dobrý deň. Chcem sa opýtať na riadok č. 3 a riadok č. 10 v potvrdení zamestnávateľa o zdaniteľných príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti za rok 2015. Ak bol zamestnanec celý rok zamestnaný ale v jednom mesiaci mu bola vyplatená len čisto PN za prvých 10 dní od zamestnávateľa a druhý mesiac bol celý PN (PN od 1.9. do 31.10), čiže nemal zdaniteľnú mzdu, či sa takého mesiace uvádzajú na riadku 3 a 10 v potvrdení. Ďakujem. Program mi zaškrtne krížiky na celý rok, no podľa mňa tam tie dva mesiace nemajú byť zaškrtnuté. Ďakujem.
3 komentárov     zbaliť
mzdarka renca v akom programe účtuješ mzdy?
miska31 Money S3. Volala som aj na hotline, podľa nich je to dobre. No neviem..
mzdarka renca V Humane a aj v Olympe, v ktorých robím to dáva tiež tak, ako píšem v mojom včerajšom príspevku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    v riadku 03 uvádzaš len mesiace, kedy dosiahol zdaniteľný príjem. v riadku 10 dtto.
    Ono ide o to, aby boli označené len mesiace, kedy dosiahol príjem, ktorý podlieha dane z príjmu.
    miska31 Čiže tam tie mesiace 9 a 10 nemajú byť (r. 3) a ani v r. 10 nemajú byť zaškrtnuté. Áno? Netreba ich potom nijako zdokladovať? Ďakujem.

    Potvrdenie o zdaniteľných príjmoch 2015

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.