Zavrieť

Porady

Vydaná faktúra za tovar a službu

Je vystavená faktúra s nasledovnými položkami : tovar (kamera, monitor,rekordér...) a cena za montáž a zapojenie. Účtovať zvlášť ako 311/602,604, alebo len 311/602?
Nákup tovaru je účtovaný ako 504/321.
možno bolo riešené. Ďakujem za názory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žanet je offline (nepripojený) Žanet

    Žanet
    Keď je to s montážou ja to účtujem 311/602. Neúčtovala by som ani 504/321 ale 501/321. Nákup tovaru pre mňa znamená, že ho predám v nezmenenej podobe bez iných vplyvov a vtedy by to bolo 604
    ekopo problém je v tom, že sú napr. nakúpené 7 ks kamier, z toho je predaných s montážou 6 a bez montáže 1. A vlastne aj s montážou sú vlastne predané v nezmenenom stave.....
    Žanet Treba to preúčtovať z 504 na 501 interne.. Montážou sa mení stav tej kamery už proste nie je zabalená v orig. krabici a museli ste pri montáži použiť aj nejaké skrutky napr.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Ja osobne by som to nekomplikovala účtovaním na 602 - účtovala by som predaj tovaru na 604 a montáž na 602. Kamera, monitor, rekordér - nemenia sa, len sa zapoja. My účtujeme materiál s vykonanými prácami na 602 s protiúčtom 501 v prípade poskytnutia servisných služieb, ak sa robí oprava, servis a dodávajú sa jednotlivé prvky na výmenu alebo aj nové.

    Vydaná faktúra za tovar a službu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.