Zavrieť

Porady

faktúra za tovar do ČR

Ak vystavujete fa za tovar do ČR, fa je bez DPH. Akou "vetou" to zdôvodňujete? Prosím konkrétne citovať. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    iveta2 je offline (nepripojený) iveta2

    iveta2
    práve mám taký pípad len mám jednu maličkosť,na ktorej stojím...

    tá veta znie : Plnenie je oslobodeneé od DPH podľa §43 zákona o dani z pridanej hodnoty...a potom pokračuje,a tu neviem kam kudy...a/ s možnosťou odpočítania dane, b/ s možnosťou odpočítania dane a do výpočtu koeficientu sa nezapočítava...

    ...viete niekto poradiť?...ja som platca DPH na SK, odberateľ registrovaný ako platca DPH na CZ ????

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Neviem presne, ktorý je to paragraf, ale v princípe je to tak, že odberateľ musí byť identifikovaná osoba pre daň DPH, čo si zistíte na DÚ v BB, ak je, potom je plnenie oslobodené od dane a faktúru vystavíte bez dane. Ale ktorý paragraf, to teraz z hlavy neviem. Ale je to v časti dodanie tovaru.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    ja dávam:

    Tovar je oslobodený od DPH na základe § 43, odst.1 záKONA O DANI Z PRIDANEJ HODNOTY č.222/2004 Z.z.
    Krajina pôvodu Slovenská republika - (toto na vyžiadanie odberateľa)

    takto to stačilo českým audítorom.....:p

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    sway
    ja dávam:

    Tovar je oslobodený od DPH na základe § 43, odst.1 záKONA O DANI Z PRIDANEJ HODNOTY č.222/2004 Z.z.
    Krajina pôvodu Slovenská republika - (toto na vyžiadanie odberateľa)

    takto to stačilo českým audítorom.....:p
    Súhlasím so Swaykom, § 43, odst.1 Zákon o DPH č.222/2004 Z.z. v znení neskorších predpisov, prečítaj si ten odstavec a myslím, že by si nemal mať problém žiaden. Odberateľ v tomto prípade musí byť registrovaný pre DPH v CZ.

    faktúra za tovar do ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.