Zavrieť

Porady

nezdanitelna cast na manzelku, ktora je aj SZCO

chcem sa opytat..manzelovi v praci idu robit rocne zuctovanie dani a pyta odo mna prijem a potvrdenia do prace...aby mohol dat nezdanitelnu cast aj na mna...lenze ja si robim tiez danove priznanie typu B ako SZCO...prijem bol popri materskej, ktora trvala 3 mesiace v roku 2015, naozaj mali...300 EUR necelych za rok 2015...takze moje danove bude sice nulove...no moze si aj on mna dat do danoveho a potom aj ja nezdanitelnu cast?

dakujem
veronikasad doplň výšku materského )vypláca SP) a tržby z činnosti SZČO za rok 2015
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ÁNo, ty si uplatníš NČZD ako daňovník vo svojom DP(ak ho budeš podávať) a on si uplatní NČZD na teba ako manželku. Uplatniť si ale môže rozdiel medzi NČZD a tvojími príjmami zníženými o odvody,. Ten rozdiel : 12 x mesiace, počas ktorých si poberala RP.
    Naposledy upravil Tweety : 10.02.16 at 18:08
    jerry23 dakujem....ano toto som presne chcela vediet...tazke minus odvody...dakujeeeeeeeeeeeem...a teda iba pocas RP...super

    nezdanitelna cast na manzelku, ktora je aj SZCO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.