Zavrieť

Porady

Heineken objemový bonus

Prosím o radu, objemový bonus, ktorý vypláva Heineken po 5 rokoch (ak odberateľ splní podmienky odobratia množstva hl piva). Napríklad príde na bankový účet suma 5000 € (v zmluve je to špecifikované ako pôžička) a tzv. objemový bonus vo výške 1900 €. V jednoduchom účtovníctve je to aký príjem prvá aj druhá suma. V zmluve je to tak šalamúnsky napísané, že ani presne porozumieť sa tomu nedá. Ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ROBOTKA* je offline (nepripojený) ROBOTKA*

    účtovníčka ROBOTKA*
    ak je to bonus tak je to prijem nechapem pozicka? To potom bude splacat? určite je to príjem podla mna. To co pride na ucet bude DU urcite zaujimat.

    dana11 je offline (nepripojený) dana11

    dana11
    V roku 2014 som v JÚ účtovala o bezúročnej pôžičke od Heinekenu poskytnutej na dobu 5 rokov vo výške 6000 eur. V zmluve bolo dohodnuté, že ak klient splní dané podmienky (reklamné predmety, obrat...), bude mu vyplatená zmluvná odmena za prvý rok spolupráce.

    1) Pôžičku zaslali klientovi na účet po podpise zmluvy:

    - evidencia záväzkov INÉ= záväzok na základe predmetnej zmluvy,
    - BV = + 6000, príjem iný neovplyvňujúci ZD,

    2) K 31.12. poslali listom, že klient splnil podmienky a získal nárok na zmluvnú odmenu vo výške 1 200 eur bez DPH za prvý rok a zároveň by mal klient uhradiť splátku pôžičku vo výške 1 200 eur. Zároveň oznámili zápočet splátky s odmenou.

    !!! Keďže klient bol platcom DPH,

    3) Zaslali aj faktúru na zmluvnú odmenu vo výške 1200 bez DPH, dodávateľ bol môj klient (už nemám doklady, neviem podrobnosti, len čítam s emailu, ktorý som písala do Heinekenu), čiže ju vyhotovili za klienta a klient bol povinný odviesť DPH do štátneho rozpočtu

    - Pohľadávky INÉ - 1200 - 240 = 1440,
    - evidencia DPH, KV časť A1, riadky DP 03/04 = 240 eur

    4) Započítanie k 31.12.

    - ID výdaj neovplyv. ZD - zápočet pôžičky s odmenou - 1200 eur - pôžička
    - ID príjem ovplyv. ZD - detto - 1200 eur - odmena

    Rozdiel z faktúry 240 eur, mali zaslať na bankový účet, či poslali to už neviem, pokračovala v účtovníctve klientova dcéra, no a malo by sa to opakovať každoročne
    Naposledy upravil dana11 : 12.02.16 at 11:24 Dôvod: oprava
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    anny Tento pripad mam aj ja, zaujimalo by ma ako ste to nakoniec ukoncili s tym objemovym bonusom .... pojde do danoveho prijmu?
    dana11 tak ako som uviedla, ID príjem ovplyv. ZD - 1200 eur - odmena...zdanila som tento príjem
    anny Ďakujem za reakciu, ja keď som si pozerala účtovanie v podvojnom účtovníctve konkrétne takýto prípad tam bol : tento objemový bonus ako poníženie tovaru a nákladov. Takže ja som to dala tiež ako poníženie výdavkov na zásoby. V podstate je to jedno. Tak či tak dostane štát peniaze za tento bonus.
      zbaliť

    kimno je offline (nepripojený) kimno

    kimno
    Rozlucit sa s takým koncernom ako je Heineken a nemusíte sa tu trapit... ako moze niekto podpisat zmluvu na vytoc urceneho poctu hl..... Ved to je nenormalne / uzernicke/

    Heineken objemový bonus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.