Zavrieť

Porady

DPH pri registrácii - auto na leasing nadobudnuté pred registráciou ale zaradené až v mesiaci registrácie - doplnenie

Zisťovala som celú noc a :
Finančná správa zverejnila Informáciu k novele zákona o DPH od 1.1.2016 a tam sa v bode 9. píše :
Rozšírenie možnosti odpočítania dane pri registrácii platiteľa Ustanovenie § 55 ods. 1 zákona o DPH sa novelou zákona o DPH dopĺňa nasledovne:
„Zdaniteľná osoba, ktorá sa stala platiteľom, môže odpočítať daň viažucu sa k tovarom a službám, ktoré nadobudla alebo prijala ako zdaniteľná osoba pred dňom, keď sa stala platiteľom, ak tieto prijaté plnenia okrem zásob neboli zahrnuté do daňových výdavkov podľaosobitného predpisu (§ 79 zákona o dani z príjmov) v kalendárnych rokoch predchádzajúcich
kalendárnemu roku, v ktorom sa stala platiteľom dane.“ V poslednej vete sa slovo „majetok“nahrádza slovami „tovary a služby“.

číže ak som správne pochopila, ak DPH ktorú obsahovala zvýšená splátka /akontácia/ , 1.riadna splátka, nákup pneumatík na to auto ešte v decembri 2015 - nebola zaradená do daňových výdavkov (logicky nebola, lebo je to hmotný majetok ktorý sa bude odpisovať a auto je zaradené až od 1.1.2016) tak má nárok na odpočet pri registrácii podľa § 55 v januári 2016 pri podaní prvého daň. priznania k DPH. či ? Poradí mi niekto skúsenejší ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Dav 15.02.16 06:27 odstránil(a) z Porady

    DPH pri registrácii - auto na leasing nadobudnuté pred registráciou ale zaradené až v mesiaci registrácie - doplnenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.