Zavrieť

Porady

Môžem sumu zdravotných odvodov z výhry zahrnúť k odvodom z prac. pomeru?

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť.
Sestra je zamestnanec na plný úväzok.Minulého roku sestra vyhrala tablet v hodnote 480,00 eur, sumu nad 350,00 eur som zahrnula do daňového priznania a sumu zdanila. V tomto roku jej prišiel výmer zo Všeobecnej zdravotnej poisťovne, kde jej dorúbili sumu poistného z tej sumy nad 350,00 eur. Zaplatila to v hotovosti. Počula som, že tieto odvody - zaplatenie zdravotného poistného z výhry jej môžem zahrnúť do sumy odvodov v tomto roku a o tú sumu si vlastne ponížim základ dane. Lebo, že keďže som minulého roku nevedela, že najprv je lepšie zaplatiť zdravotné a potom to zdaniť ( bola by nižšia daň), tak sa to dá urobiť až teraz.
Moja otázka znie:
Môžem tú sumu zaplateného zdravotného poistenie z príjmu z výhry započítať do sumy k zdravotnému odvedeného za prac.pomer a tým si ponížiť základ dane? Bude to v poriadku? Nejde o vysokú sumu, len aby som to mala správne a nechcem uplatniť niečo čo nemôžem.
ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Môžem sumu zdravotných odvodov z výhry zahrnúť k odvodom z prac. pomeru?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.