Zavrieť

Porady

Vrátenie gastrolístkov - účtovanie

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať ako by ste zaúčtovali vratku gastrolístkov od zamestnanca.
Zamestnávateľ poskytuje dopredu lístky na nasledujúci mesiac. Príklad: v októbri poskytol zamestnancovi lístky na november. Koncom novembra bol zamestnanec vyslaný na služobnú cestu - dlhodobo. Musel vrátiť tri lístky na tri pracovné dni s tým, že mu budú poskytnuté diety. Ako zaúčtovať vratku týchto lístkov?

55% náklad firmy 213/527, príspevok zo SF 213/472 a źamestnanec??? 213/???

Pôvodne som tam mala 213/331, ale to mi robí sarapatu na 331, kt mi ku koncu roka nesedí presne o sumu vrátených lístkov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    A prečo ste mu v dec. o tie tri lístky nedali menej? Nemuseli by ste nič účtovať.
    Teraz musíte ponížiť pôvodné účtovanie. Takže aj 331, musíte mu zrážku za SL vrátiť.
    Tiež musíte zaúčtovať na MD 213 tie 3 lístky.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    layla písala som, že išiel dlhodobo na SC, čiže preto sa to takto riešilo...rozmýšlam však, či mu to mzdárka nezohľadnila nejak v cesťáku...
    Tweety v cesťáku sa to zohľadniť nedá, tú platí Zákon o CN , nie § 152 ZP. Prepáč, to dlhodobo som prehliadla.
    layla Pošpekulujem ešte. Zatiaľ ďakujem.
      zbaliť

    Vrátenie gastrolístkov - účtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.