Zavrieť

Porady

Úroky z omeškania vyčíslené na súhrnnej prihláške nezabezpečených pohľadávok, dlžník je v konkurznom konaní a opravná položka tvorená k príslušenstvu pohľadávky

Máme pohľadávky voči dlžníkovi v konkurznom konaní, uznesenie súdu o začatí konk.konania dňa 23.11.2015, zverejnené v OV 27.11.2015, pohľadávky sme prihlásili dňa 8.12.2015. Ku dňu 23.11.2015 sme vyčíslili úroky z omeškania v zmysle ustanovenia § 369 ObchZ. a nariadenia vlády SR č. 231/2013 Z.z. a tvoria súčasť prihlásených pohľadávok. K 31.12.2015 som vytvorila OP k pohľadávkam ( daňovo uznaným v zmysleZDP § 20 ods. 10-12). OP som vytvorila aj k príslušenstvu pohľadávok ( k úrokom ), . Vychádzala som z § 20 ods. 10 ZDP, platného od 1.1.2015, že daňovým výdavkom je oj tvorba OP k pohľadávkam, ak toto príslušenstvo bolo zahrnuté do základu dane ( v 11/2015 som tieto úroky zaúčtovala do výnosov )

Mám dve otázky:
1./ Postupovala som správne ?
2./ Úroky som naúčtovala v prospech účtu 644 v súvzťažnosti k účtu 311 AE.
Môžem použiť účet 311, keď ako doklad k ID som použila súhrnnú prihlášku , výpočet úrokov k 23.11.2015 a nie riadnu faktúru ?

Ak má niekto čas, pomôžete ? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    ja nevidím problém, všetko je O.K.. Ešte by som dokladoval prihlásenie pohľadávky (od správcu konkurzu)
    Replasťačka Ďakujem za odpoveď a za Tvoj čas a vedomosti, potvrdenie od správcu mám

    Úroky z omeškania vyčíslené na súhrnnej prihláške nezabezpečených pohľadávok, dlžník je v konkurznom konaní a opravná položka tvorená k príslušenstvu pohľadávky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.