Zavrieť

Porady

Nákup PHM a DPH

Prosím o radu:

1. Pri vyúčtovaní pracovnej cesty zamestnancom /použije súkromné motorové vozidlo/ priloží k vyúčtovaniu rôzne potvrdenky súvisiace s pracovnou cestou /parkovné, vstupné a pod./. Môže zamestnávateľ /platiteľ dph/ odpočítať z týchto dokladov dph?

2. Ak má firma /platiteľ dph/ prenajaté vozidlo od inej spoločnosti môže si uplatňovať náklady na nákup PHM a odpočítavať DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    1. Kedže sú súčasťou cestovného príkazu, MV nie je firemné, tak nárok na odpočet nevzniká.
    2. Áno.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivetal Ďakujem za rýchlu odpoveď.
    ivetal Ešte mi v súvislosti s bodom 2 napadla jedna otázka. Automobil bol prenajatý celý rok 2015 /je jedna faktúra na konci roku na 80 eur/. Počas roka sa však auto nevyužívalo /nie sú žiadne náklady na nákup phm ani iné/, treba resp. za aké obdobie bolo treba vypočítať daň z MV.
    avalik toto ale nie je otazka k dph, dodrziavaj etiketu porady ... a najprv pouzi vyhladavac ak si zakona nevies odvodit odpoved
    ivetal Hm, ďakujem za odpoveď. Len sa mi zdalo zbytočné zadávať novú otázku, aj tak je tu toho veľa. A k zákonu, daň z MV sa platí ak sa vzťahuje na dosahovanie zdaniteľných príjmov a ja si práve nie som istá, či aj uplatnenie jedného 80 eur nákladu do toho patrí a už vôbec neviem aké obdobie, keďže sa nič nevyúčtovávalo na knihe jázd.
    avalik dole na stranke mas etiketu porady
    ivetal Ak by bolo pri vyúčtovaní pracovnej cesty zamestnancom použité firemné auto, z nakúpených oprávnených výdavkov by firma mohla odpočítavať dph?
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.