Zavrieť

Porady

Mzdy v MRP

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na: ZÁKLAD DANE - MESAČNÉ ZÁLOHY a DAŇ - MESAČNÉ ZÁLOHY, vie mi niekto vysvetliť čo tam uvádzať, čo to vlastne je? Za pomoc vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mints je offline (nepripojený) mints

    mints
    základ dane mesačné zálohy = hrubá mzda mínus poistné mínus nezdaniteľné minimum
    daň mesačné zálohy = základ dane krát 0,19

    pri výpočte mzdy program automaticky vypočíta do týchto položiek sumu
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Gabika92 Práveže mi tam nič nevpísalo, mám tieto kolónky prázdne preto som sa pýtala. Takže ich tam musím asi ručne dopísať čo sa mi moc nezdá Ďakujem za odpoveď !!!
    mints Ak mal zamestnanec nízky príjem, tak hodnoty sú nulové, to znamená ak základ dane je nižší ako nezdaniteľné minimum
    Gabika92 To áno. U zamestnancov, ktorí majú nízky príjem mám tie kolonky nulové, u ďalších mi to vypočítalo správne a u dvoch kde mám mať daň tak tam mi to nedopísalo. Neviem kde sa stala chyba..
    mints v mzdových údajoch zamestnanca otvor OSTATNÉ a skontroluj či máš označené : vykonať výpočet dane
    Gabika92 Pozrela som to a mám to označené. Pri jednom zamestnancovi by mi malo vyjsť: základ dane: 46,84 a daň: 8,90 ( 426,50 - 62,72 - 316,94 = 46,84 x 0,19 = 8,90). Je to správne? Alebo mu nevyjde žiadna daň a MRP mi to vyhadzuje správne?
    mints pošli mi údaje do pošty z výplatnej pásky, aby som to mohla rozlúsknuť
    Gabika92 Už som to poslala....
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.