Zavrieť

Porady

Mzdy v MRP a prechod do nového roku

Ahojte, chcela by som poprosit o radu daku dobru dusu ako sa v MRP pri spracovaní miezd prechadza do Noveho roku, co vsetko treba urobit, pripadne ci je pri tychto krokoch potrebne zachovat i daku postupnost. Dakujem pekne.
Usporiadat
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Pokiaľ viem tu nieje treba robiť žiadny prechod do nového roku. Vo februári ti automaticky ponúkne spracovanie miezd za 1/2006 ale pozor dochádza k určitým zmenám a treba mať uprgate programu. jedná sa o DB a zrušenie 0,5% úlavy na poistení. Ja si nakonci roka skontrolujem či mám správne vystavené mzdy podľa dochádzky a skontrolujem si či všetko mám aj správne zaúčtované v PD ( to vtom prípade ak robíš aj účto). vytlačím si mzdové listy a založím. Spravím ročné zúčtovania a vlastne mám rok uzavretý. ty sa vlastne môžeš kedykoľvek vrátiť k akéjkoľvek vystavenej mzde aj spätne.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
eva ant eva ant

eva ant je offline (nepripojený) eva ant

Ďakujem Ti veľmi pekne za odpoveď. Ten prechod vlastne prezivam na vlastnej kozi po prvykrat, tak som nechcela nic zbabrat. V prirucke od MRP som nasla len pokyny k inicializacii novej dovolenky a k nastaveniu noveho roku - ten suvisi s novym pracovnym kalendarom na rok 2006. Up grade som povazovala za samozrejmost, ten mam predplateny cez internet a sledujem kedy je co nove.lTakze asi len dovolenky a pracovny kalendar. Samozrejme potom este dovolenkovy priemer na novy kvartal a software by mal byt pripraveny. Je to vsetko ?
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
S pracovným kalendárom si nerob problémy, ten je v programe zapracovaný. Tekže len dovolenka. Dovolenkový priemer ti program vypočíta sám, tak ako to robí vždy po štvrťroku. Od 27.1.2006 by mal byť k dispozícii už upravený program s novými tlačivami atd. Dnes mi došla ponuka. Ale ešte na internete nieje k dispozícii. Asi trochu meškajú. Poradím ti ak ešte nemáš stiahnutý z ich stránky aktualizačný program tak to sprav. Je to dobrá vec. Ak si prihlásená na internete tak ti každý deň skontroluje verziu. Si proste stále v obraze. Kež príde nová verzia môžeme sa pustiť do RZ.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Teraz budeme sledovať len nové upgrady. A potom skúšať, lopotiť sa a trápiť.
0 0
avipe avipe

avipe je offline (nepripojený) avipe

Ďakujem Vám všetkým za dobré rady nad zlato. Dúfam, že bude dáka šanca revanžovať sa.
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Ahojte, neviem ci som dobre zaradila otazku, ale chcem sa spytat niekoho kto robi mzdy v MRP, ci po prevode na euro, sa mu rok 2008 zobrazuje v Sk, alebo sa skonvertoval do eura? Zaujima ma to kvoli vypoctu RZD. Dakujem za kazdu odpoved.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
rennka Pozri príspevok
Ahojte, neviem ci som dobre zaradila otazku, ale chcem sa spytat niekoho kto robi mzdy v MRP, ci po prevode na euro, sa mu rok 2008 zobrazuje v Sk, alebo sa skonvertoval do eura? Zaujima ma to kvoli vypoctu RZD. Dakujem za kazdu odpoved.
Rok 2008 sa objavuje v Sk.
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
rennka Pozri príspevok
Ahojte, neviem ci som dobre zaradila otazku, ale chcem sa spytat niekoho kto robi mzdy v MRP, ci po prevode na euro, sa mu rok 2008 zobrazuje v Sk, alebo sa skonvertoval do eura? Zaujima ma to kvoli vypoctu RZD. Dakujem za kazdu odpoved.
V roku 2008 sa nič nezmení, keď prechod spravíš podľa návodu od MRP. Majú to na www stránke.
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Este raz dakujem :-)
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Dovolím si praktickú otázku z prevodu na euro:
V multiverzii mzdy windows (skoro 100 firiem) som inštaloval verziu (z 29.1.2009) uskutočňujúcu prevod dát na euro-verziu.
Medzi firmami sú však aj také, ktoré nemajú k 31.12.2008 aktívny (=platný) žiadny pracovný pomer. Je treba vykonať aj u týchto firiem prechod na euro?
Resp. u firiem, ktoré mali skončené pracovné pomery k 31.12.2007 po otvorení v novej verzii mi najprv ponúka prevod na legislatívne zmeny roku 2008. Ich vykonaním neznehodnotia sa staršie data ? Momentálne nemajú zamestnancov, ale nie je vylúčené, že neskoršie zase budú mať.

Pozn.: osobne nespracovávam mzdy, len inštalujem. Potrebujem pochopiť niektoré logické súvislosti. Ďakujem.
Naposledy upravil Stefan2005 : 31.01.09 at 16:15
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Stefan2005 Pozri príspevok
Dovolím si praktickú otázku z prevodu na euro:
V multiverzii mzdy windows (skoro 100 firiem) som inštaloval verziu (z 29.1.2009) uskutočňujúcu prevod dát na euro-verziu.
Medzi firmami sú však aj také, ktoré nemajú k 31.12.2008 aktívny (=platný) žiadny pracovný pomer. Je treba vykonať aj u týchto firiem prechod na euro? Ešte som síce nerobil prevod miezd na euro, ale podľa mňa treba urobiť prevod aj v takýchto firmách. Inak nebudeš mať správne nastavenia na rok 2009. Síce je pravdou, že znovuzaloženie agendy je tiež riešením už v euro verzii.
Resp. u firiem, ktoré mali skončené pracovné pomery k 31.12.2008 po otvorení v novej verzii mi najprv ponúka prevod na legislatívne zmeny roku 2008. Ich vykonaním neznehodnotia sa staršie data ? Prevodom na euro verziu by sa nemali dáta z r. 2008 a staršie znehodnotiť. Ak predsa áno, potom majú zle vyriešený precho na euro. Momentálne nemajú zamestnancov, ale nie je vylúčené, že neskoršie zase budú mať.

Pozn.: osobne nespracovávam mzdy, len inštalujem. Potrebujem pochopiť niektoré logické súvislosti. Ďakujem.

V citáte.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Ďakujem Zoli, ale mal som preklep v druhom odstavci - nie k 31.12.2008, ale malo byť 31.12.2007 - logicky mi tiež vychádza, že prevod na legislatívne zmeny od 1.1.2009 si vyžaduje najprv uskutočniť legislatívne zmeny k 1.1.2008 (pokiaľ neboli urobené)...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Stefan2005 Pozri príspevok
Ďakujem Zoli, ale mal som preklep v druhom odstavci - nie k 31.12.2008, ale malo byť 31.12.2007 - logicky mi tiež vychádza, že prevod na legislatívne zmeny od 1.1.2009 si vyžaduje najprv uskutočniť legislatívne zmeny k 1.1.2008 (pokiaľ neboli urobené)...
To neviem Štefan, ale pár krát sa mi stalo, že počas roka som nezaregistroval upgrade, a medzi verziou a vykonaným upgradeom bola medzera (2 upgrade vynechané, urobený až tretí) a program "nezblbol", teda dáta ostali zachované, neporušené. Ale je pravda, že upgrade na euro zrejme je obsiahleší, a preto horeuvedené neviem na 100%.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
nakoľko sa prikláňam k Zolimu,
riešila by som to ponechaním starých údajov a následným prekopírovaním dat do ďalšej databázy a tam spravila prechod na euro.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

chcem sa spýtať, či v prílohe k výkazu do sociálnej poisťovne sa Vám podarí vytlačiť znaky EUR. Mne to tlačí iba hodnoty v eur, ale označenie meny v skk.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Za ktorý mesiac, ešte 122008?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Braňo Pozri príspevok
chcem sa spýtať, či v prílohe k výkazu do sociálnej poisťovne sa Vám podarí vytlačiť znaky EUR. Mne to tlačí iba hodnoty v eur, ale označenie meny v skk.
No asi na to zabudli. Aj mne tlačí hodnoty v eurách, ale je tam SKK.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Zoltán Kovács Pozri príspevok
No asi na to zabudli. Aj mne tlačí hodnoty v eurách, ale je tam SKK.
Veď o tom hovorím. Hodnoty sú dobre, len označenie meny nem dobre.

robí to aj na prvej strane výkazu pre zdravotku (VšZP a Apollo).
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Braňo Pozri príspevok
Veď o tom hovorím. Hodnoty sú dobre, len označenie meny nem dobre.

robí to aj na prvej strane výkazu pre zdravotku (VšZP a Apollo).
Ale sumárnu stranu tlačí správne so znakom eura.
0 0
krasnavila krasnavila

krasnavila je offline (nepripojený) krasnavila

Presne to iste robi aj mne...jeden vykaz do VsZP mi tlaci s Sk a jeden s eurami, takze som dnes cele poobede prepisovala vykazy, lebo dnes som to uz musela poslat do poistovne. Aj som to skusala niekde v programe rucne nastavit ale vobec sa to neda, pripadne neviem ako.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať