Zavrieť

Porady

Moze ma otec vyhodit z domu?

Mam 24rokov uz nechodim do skoly ale do roboty, ale mam schizofreniu a dost tazko som na tom. Byvam tu od narodenia po dlhom case otec vyhodil na ulicu moju mamu, ked som bol mladsi a bez peniazi a teraz 2 vyplaty som minul na vydavky osobne a jemu som dal na najomne ale este vypytal 2x tolko a ked sa dozvie ze uz nemam peniaze, tak asi ma vyhodi bez penazi na ulicu.Uz zijem dost dlho takto, ze slovne nadavky, psychicke tyranie a tak to citim ze to chce co s mojou mamou spravil, ze vyhodi ju na ulicu,bez penazi a este k tomu co spolu s mamou postavili dom 7 izbovy, tak z toho jej nevyplatil ani cent ale ja nechcem z toho domu nic ale to je moj domov a domov stratit nechcem.
Tak predsa by som chcel poziadat niekoho, kto by mi vedel pomoct, ze ako mozem dosiahnut to, aby otec vyplatil mna aj sestru aspon a nie ako mamu ze vyhodim ta napriek tomu, ze si vyplatil najomne len akurat ma taku naladu ze chce vypytat 2x tolko od teba a nadava furt a psychicke tyranie a dost som videl odmalicka jak sa s mojou mamou zaobchadzal, psychicky tyral atd.
Neboli ani zosobaseni, ale 21 rokov zili spolu a je to tazke, lebo mama nemala ziadne dokazy, aby mohla dostat aspon nieco, ked uz nie polku z domu
Naposledy upravil ivka70 : 18.02.16 at 14:00
14 komentárov     zbaliť
veronikasad rodičia sú rozvedení ?
csabesz9921 neboli ani zosobaseni, ale 21 rokou zili spolu a ked moju mamu vyhodil na ulicu, tak aj vodicak ostalo mamin u mojho otca a nemala moja mama ziadne dokazy na to, aby preukazala, ze ma nejaku ciastku z toho domu. Ale ona to tak nechala lebo sa aj psychicky zrutila, ale ja, ktory tu zijem odmalicka tak mne to je tazke
veronikasad Na liste vlastníctva sú zapísaní obidvaja rodičia, alebo len otec ?
csabesz9921 podla mna len otec ale uz toje jedno zajtra mozem ist a doteraz sommyslel zemojproblem sa da niako vyriesit ale moj problem je vlastne to ze neviemnikomu vyhoviet aj ked sa hocijako snazim a vsetko vidim tak hnusne skaredo tak mrtvo ale diky zardy...
ivka70 Skoda, ze si nezacal hladat riesenie uz pred rokom a pol: http://www.porada.sk/t250149-moze-ma...lastni-on.html
csabesz9921 mno vtedy som sa zblaznil a odvtedy som bol 3krat na pichiatrii a strasne sny sommaval a som na tabletkach a teraz ked mam zase robotu aj ked zaplatim najomne aj tak ma posle do.....
misoft Rada: pokiaľ pracuješ a zarábaš - skús sa osamostatniť i tak, že si nájdeš podnájom. Takto budeš platiť len za seba. A ako dopadne otec v tom veľkom dome - to ťa už trápiť nebude. Niekedy je menším zlom opustiť "rodné hniezdo" a začať od začiatku.
alaya1 Nie si zbaveny svojpravnosti na pravne ukony?
misoft Asi nie - keď pracuje a zarába - musel predsa niečo podpisovať.....
alaya1 Pracovat moze aj tak.
csabesz9921 je 11hodin vnoci a tak namna vrieska jakdebil a krci namna,nadava a vrieska ze ja somchory a mam nanhoniecoalebojim sa mu topovedat ale niake vecy odcuzil omojej babky,mojej mame nedal neco a zapalil jej totaketo ze vodicak,triangel karta,mraznicka mojej babke ukradol ja nechcemale on namna utoci psichickyma tira,vrieskaaa este ktomu zobere odomna vsetky peniaze a na zajtra musimvybavit 130eur a aj takaj tak ma vyhodi.a zato ze ma vyhadzuje zdomu a ze mi zobral vsetky peniaze stzmby som snim nevedel vybabrat lebo rozpravami tu o niakych peniazoch ale ked somnov chce vybabrat tak odomna nic necaka...jaj celetoje na prd a je to moj otecatoto mi robi uz kolko roky furt to iste kriky a uz ma to nebavi
pepsikova ..kto sa bojí, ten trpí..a ty máš možnosť vždy..zavolaj políciu...
alaya1 ..a nerobis si ty nahodou z ludi dobry den ?
csabesz9921 vobec si nerobim dobry den vcera vecer mi zakazal jest dokonca a teraz momentalne si balim veci a bez penazi lebo mi zobral a idem vlastne prec otialto prec co som mal davnejsie spravit a tak to vypada ze idem aj na ulicu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Na "výplatu z domu" ti vznikne nárok až v rámci dedičského konania po smrti otca.
    csabesz9921 ale ja neviem, na koho on pisal dom a vyhodit ma teda moze ale ja bez penazi mam zacat, aj ked som mu dal na najomne a este stale odo mna pyta peniaze, ked uz nemam a este k tomu zajtra mam ist na ulicu, ked robotu mam a od narodenia tu byvam.
    pepsikova ..na to,aby ťa rodič vyhodil z domu, musí mať dôvod..pokiaľ teba aj matku fyzicky týra, vyhráža sa a nadáva, treba zavolať políciu a podať na neho trestné oznámenie..lebo to zas nie je len tak, aby si nocoval na ulici, keď dávaš peniaze na nájom, okrem toho si chorý a k tomu si zamestnaný...
    ..kto vlastní dom, sa dá zistiť na katastri, nájdeš aj na internete stránku..skús nájsť nejaké doklady od domu, prípadne zájdi s matkou na kataster v tvojom okrese a tam ti to povedia podľa mena a čísla domu..
    ..ak matka nie je s otcom zosobášená, ale dlho spolu žijú, môže dať na súd žiadosť o vyrovnanie z majetku, ale musí dokázať, čo do domu dala ona, kedy a ako ho kúpili, ako spravujú svoje príjmy a podobne..neviem bližšie napísať, čo konkretne treba, ale to by matka mohla vedieť podrovne a spolu by ste mohli riešiť váš ďaľší život, lebo ani jej ani tebe s tvojou chorobou takýto život neprospieva..ak máš v byte trvalý pobyt, tak pri najbližšom kriku zo strany otca zavolaj políciu..

    Moze ma otec vyhodit z domu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.