Zavrieť

Porady

Bartrovy obchod a zuctovanie

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, či máte niekto skúsenosť s bartrovým obchodom cez VOISE.
Chcela by som sa spýtať, ako mám zäúčtovať bartový obchod, pokiaľ je napr. prípad, že my ako firma vyhotovíme zákazníkovi nejaký tovar a on nám vystaví doklad o zúčtovaní. Napr. Suma je 10 000, barter je 50%, zákazník zaplatí 50% zo základu + DPH a na doklad o zúčtovaní äbartrový doklad)vypíše zostatok - ako sa účtuje takýto obchod?Firma účtuje v JÚ.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    Výpis z bartrového účtu je ako riadny výpis z bankového účtu, rozdiel je len v tom, že na bankovom účte sú peniaze a na bartrovom účte sú bartrové prostriedky. Faktúra sa vystavuje riadne v SKK, časť je uhradená buď na účet, alebo do pokladne a časť je uhradená na bartrový účet. Ide ako keby o 2 čiastočné úhrady.
    Príjem na bartrový účet je rovnako zdaniteľný príjem ako na účet bankový. Výdaj z bartrového účtu je výdavkom/nákladom podľa jeho charakteru a v zmysle zákona o dani z príjmov.
    Monika Kováčová
    Ešte doplním, že nie je podstatný doklad o zaúčtovaní bartru - ten prikladám len pre našu informáciu k faktúre odoslanej, ale podstatný je Výpis z bartrového účtu, tak ako som spomínala vyššie. Účtujeme o ňom ako o ďalšom bank. účte.

    Bartrovy obchod a zuctovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.