Zavrieť

Porady

Zaradenie pozemku

Zdravím všetkých poraďákov!
S.r.o. pre 2 rokmi si dala vypracovať znalecký posudok, ktorý chcela odkúpiť. Cenu za znalecký som zaúčtoval ako 041AE/321. Kúpa mala prebehnúť ešte v tom roku. Koncom roka konateľ oznámil, že z kúpy nebude nič, nakoľko predávajúci odstúpil od dohodnutých podmienok. Na základe toho som preúčtoval znalecký posudok na 518AE, ako náklad.
V tomto roku (2006) predsa odkúpili predmetný pozemok, na ktorý bol ten posudok vypracovaný.
Čo s tým znaleckým posudkom, ktorý som už utopil v nákladoch?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Metodik je offline (nepripojený) Metodik

    prispievateľ do odborných časopisov, večný odporca nelogických výkladov zákona ...viac Metodik
    Ja osobne by som sa toho nebála, nakoľko v príslušnom roku išlo o pokus niečo kúpiť a na základe toho bol vypracovaný posudok. K uzavretiu zmluvy neprišlo ( a nepredpokladalo sa, že v budúcnosti príde), preto nemôže ísť ani o zmarenú investíciu ( nenastala podstata, pretože nebola podpísaná zmluva). V roku 2006 sa podľa môjho názoru ani nemohol využiť náklad z roku 2004( znalecký posudok starý). preto by som to v pohode takto nechala. nejde o náklad súvisiaci s novým obstaraním v roku 2006, ide o nový účtovný prípad ( transakciu).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.