Zavrieť

Porady

Ako správne zakladať Faktúry?

Ak máte z minulého roku neuhradené faktúry a uhradíte ju až v nasledujúcom roku ako správne zakladať takéto faktúry? Kde správne a ako zakladať? Trochu ma to pletie. Zapísaná, zaúčtovaná v predch. roku, ale uhradená v nasledujúcom roku. Čo založiť do minulého (originál, či kópiu) a čo do roku, kedy bola uhradená?
( PÚ)
Naposledy upravil martuľa : 21.02.16 at 13:35
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Faktúra ide do roku 2015 normálne chronologicky...či ju uhradíš v 2016 v januári, či neskôr, nato nemá žiadny vplyv.....
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    martuľa OK, ďakujem a v roku, v ktorom bola skutočne uhradená si robíte aj nejaké poznámočky ( odvolávky na doklad) či stačí len skutočná úhrada cez pokladňu, alebo bank. výpis ?
    evuš Na každú Fa dám razítko, kedy bola uhradená...
    Bavíme sa dúfam o PU...
    martuľa áno PÚ, už som doplnila do otázky.....ďakujem,
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Faktúra vyhotovená a zaúčtovaná do r. 2015 má byť založená do r. 2015. Dátum úhrady na tom nič nemení.
    Naposledy upravil Tweety : 21.02.16 at 13:07

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    V podvojom účtovníctve do roku, za ktorý bola faktúra vyhotovená,
    v jednoduchom účtovníctve do roku, v ktorom bola uhradená (ale JU nerobím).
    V otázke sa pozabudlo, že o aké účtovníctvo ide.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Consultix AJ v JU evidujes fakturu v tom roku, v ktorom bola vystavena, a to v knihe zavazkov. V penaznom denniku uctujes o uhrade, a to v case ked k uhrade doslo.
    karakul som rád, že bedlivo sleduješ a pripomienkuješ moje príspevky. ale treba ich aj čítať skôr než udelíš neužitočné; vydedukoval si z mojej odpovede, že som napísal, že netreba evidovať faktúry v pohľadávkach a záväzkoch? lebo otázka znela o zakladaní faktúr a nie o ich evidencii....
    Consultix Napisal si: "v jednoduchom účtovníctve do roku, v ktorom bola uhradená" - ako si v komentare uviedol, otazka sa tykala zakladania. A zaklada sa podla evidencie, zalozim do sanonu a zapisem do evidencie. A aj v JU za rok, v ktorom bola prijata, nie v roku uhrady. Necitaj prosim medzi riadkami, nikde som netvrdil to, co mi vytykas.
    Dovolil som si Ta doplnit/upresnit, nakolko si sam uviedol, ze JU nerobis.
    PS: Udelovatela minusu hladaj prosim inde. Ja mam ego v pohode a nemam s Tvojim prispevkom problem.
      zbaliť

    Ako správne zakladať Faktúry?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.