Zavrieť

Porady

Video v 720x576 napálim na DVD a pak sa mi nejako oreže obraz z bokov

Dobrý deň, vie mi niekto poradiť ? Urobím video v mpeg2 s kontajnerom mpg zrenderujem pozrem na pc všetko fajn ale akonáhle napálim na DVD a pustím na DVD prehrávači tak mi oreže obraz z bokov kde mi oreže aj titulky ktorú su vstavané vo videu. Minul som už snáď 15DVDčok čo som skúšal ponastavovať 16:9 alebo 4:3 a všeličo možné ale efekt stále ten istý. problém nastane akonáhle napálim. video má rozlíšenie 720x576. v PC keď prehrám tak je všetko ok :/
3 komentárov     zbaliť
misoft V čom renderuješ? V čom potom upravuješ? Ako máš nastavený pomer v telke?
Pokiaľ si v niečom renderoval - Avidemux vie nastaviť nielen okraje, ale dokonca ich aj odstrániť pomocou filtrov.
Skús si ho hodiť napr. na USB a prehrať z USB - ak to bude i tak zle zobrazovať, tak si zle nastavil výstup renderovania.
Bunds Renderoval som to v Sony Vegas pro 13 v norme pal 720x576.. po renderovaní to má okraje aj dobrú kvalitu. problém nastane ak napálim už na DVD cez windows dvd maker. Akoby mi to samotné napálenie orezalo. S renderovaním je všetko ok ale to napalovanie tam sa to pokazí
misoft No tak ti to potom robí WDM.... napaľovanie sa nemôže orezať, len program, ktorý odosiela dáta pre napálenie. Keď ten má nesprávny výstup - napaľovací program len vypáli to, čo dostane. Pozri sa ty na WDM, čo máš nastavené na výstupe....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Video v 720x576 napálim na DVD a pak sa mi nejako oreže obraz z bokov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.