Zavrieť

Porady

Ukončenie živnosti k 31.12.2015 a zamestnaný na plný úväzok od 15.12.2015 ale v ČR

Prosím Vás, manžel bol SZČO. K 31.12.2015 ukončil živosť, nakoľko sa normálne zamestnal. Pracuje od 15.12.2015 na plný úväzok, ale v ČR.

Prosím o radu, ako podať daňové priznanie?
Čo sa týka živnosti, je mi jasné, avšak neviem čo s tým jeho príjmov z HPP zo zahraničia, ako to zahrnúť v daňovom priznaní ? Sú to síce len 2 týždne, ale predsa.
Vopred ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Podávaš DP typu B, do ktorého zahrnieš príjmy z podnikania (§6) aj príjmy zo závislej činnosti z ČR (§5). Pri príjmoch z ČR uplatníš metodu vyňatia príjmov
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    K.A.T.K.A Ďakujem. Môžem sa ešte spýtať, ako sa metóda vyňatia príjmov uplatňuje?
    veronikasad správnym vyplnením strany 8 DP typu B (r.82-84)
    kn-alka preštuduj si poriadne DP, choď pekne po riadkoch a počítaj: r. 82+83
    K.A.T.K.A no musím si to preštudovať :-) ďakujem veľmi pekne za radu
    K.A.T.K.A Prosím o pomoc, ja to neviem akosi vypísať...

    so oddielu V. - vyplním r. 34,35,36
    a potom r. 82 (r.83 a 84 mi vyplnilo automaticky, nejde mi to zmeniť)

    ešte niečo som zabudla? príp. ma opravte ak som zle napísala

    prosím
    veronikasad Ešte vyplňaš odd.XIII na str. 11. Predpokladám že máš správne vyplnené aj Potvrdenie o zdan.mzde z ČR s uvedením poistného zaplateného zamestnancom, nie zamestnávatelom.
    K.A.T.K.A ďakujem :-) no dúfam že to dobre vyplnili v čr :-) večer doma pozriem ešte...
    a zrazená daň sa niekde udáva?
    K.A.T.K.A a čo ak ty vyplnili zle? Keď som sumu na potvrdení porovnala s výplatkou páskou, tak oni tam asi zadali sumy, ktoré platila firma, nie zamestnanec... mám to dať podľa výplatnej pásky?
    veronikasad v ktorom riadku máš poistné ?
      zbaliť
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    K.A.T.K.A Dobre, ďakujem. Moja otázka ešte znie: keď v riadku 20 je uvedená nula ?

    Konkrétne na českom tlačive mám (je to v českých korunách, ja som to samozrejme prepočítala na eurá, ale uvádzam tak ako je na tlačive):
    r.1 suma 21761
    r.2 suma 21761
    r. 6 suma 7400
    r.8 suma 29161
    r.9 suma 4380
    r. 12 suma 4380
    riadok 20 suma 0

    tak teraz som z toho trošku mimo

    v daňom na r. 35 som mala dať nulu?
    v prílohe 2 do riadku 09 mi automaticky hodilo sumu z riadku 35

    Ja viem, že Vám poniektorým prídem trochu "natvrdlá", ale nemám s týmto skúsenosti, tak sa radšej pýtam :-) Vopred ďakujem za radu
    Katy a R veď použi vyhľadávač - ja som si tiež tu na Porade vyhľadala v starších príspevkoch, že ak nie je údaj o poistnom za zamestnanca - tak sa vypočíta 11% z príjmu (nemôžeš tam dať čo platil zamestnávateľ) a klikla si na priložené?
    K.A.T.K.A vyhľadávam kde sa dá, aj cez Google... len ma nenapadlo žeby na potvrdení toto nebolo, preto som tam najskôr automaticky dala poistné ktoré tam uviedli...
    Lenka298 Ja som na jednom potvrdení tiež nemala odvody zamestnanca, tak som zavolala so spoločnosti, a pani mi potvrdenie ochotne poslala e-mailom. Vyskúšaj tiež sa s tym trápim prvý krat
    K.A.T.K.A Mám ešte otázku k tomuto:
    do riadku 34 daňového priznania dám sumu z riadku 01 z potvrdenia?
    K.A.T.K.A Ďakujem, už som to asi pochopila.
      zbaliť

    Ukončenie živnosti k 31.12.2015 a zamestnaný na plný úväzok od 15.12.2015 ale v ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.