Zavrieť

Porady

Ako sa eviduje a započíta daňová strata v r. 2015?

súčet strát 2010-2013

celková výška straty v daných rokoch je dajme tomu 800 eur
časť odpočítavaná v danom období (r.2015) - neodpočítavam, lebo mám stratu
zostávajúca časť na odpočet bude aká suma?

minulý rok bol aj taký riadok v DPPO 2014 - že 1/4 zo súčtu - to bolo 200 eur
takže zvyšná časť mi zostala 600.

tento rok mi zostane 400? keďže by som si mohla uplatniť zas tú 1/4 ale v skutočnosti neuplatním, i tak sa ponižuje o 1/4?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    časť odpočítavaná v danom období (r.2015) - neodpočítavam, lebo mám stratu - keď máš stratu, čo chceš započítať v r.2015?
    straty za 2010-2013 sa rozpočítajú:
    r.2014 1/4 200
    r.2015 1/4 200
    r.2016 1/4 200
    r.2017 1/4 200
    čiže keďže máš v 2015 stratu, nemáš čo započítať.. ak v r.2016 budeš mať zisk, väčší ako 200, môžeš započítať predposledných 200, a ostane do r.2017 posledných 200..
    toto si myslela?
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Gabika018 ja viem, ze nemam co zapocitat... ale aku sumu dam do riadku zvysna cast určena na odpocet??
    Žabinka žiadnu, tabuľku D vypĺňaš ak započítavaš stratu..
    Žabinka ale ak veľmi chceš vypĺňať, na r.1 v príslušnej tabuľke Odpočet straty za 2010-2013 dáš 800, r.2 0, r.3 400..
    Gabika018 dakujem pekne.
    AdrianaA ak je strata z minulých rokov, ale nie je s čím započítať, lebo v aktuálnom roku je strata, tak tabuľku D predsa nevypĺňam a o odpočet tejto straty prichádzam.
    Lara11 Dievčatá tiež rozmýšľam nad tabuľkou D pri vypĺňaní DP. Podnikateľ má za rok 2015 stratu, ale má časť neodpočítanej straty z roku 2013, takže určite neuvádzať do DP ani pre evidenciu daňovej straty? Hľadala som aj v poučení, ale píšu tam iba že sa na riadky 45-48 uvádza presná suma strát za obdobie 2010-2013 neuplatnených do 31.12.2013. Len pre uistenie Ďakujem.
    Gabika018 no ja ozaj neviem... lebo pre evidenciu by sa to tam asi malo uviesť...
    Žabinka tabuľky obsahujú súčtové riadky, ktoré sa prenášajú do ďalších riadkov, konkrétne do tabuľky 7 do riadku 2, a odtiaľ na riadok 410- Odpočet daňovej straty najviac do výšky základu dane uvedeného na r. 400 (z r. 2 stĺ. 7 tabuľky D - III. časť)
    čítate vy vôbec poučenia k daňovým priznaniam?
    Žabinka skúste si len tak vyplniť tabuľku D evidenčne, bez odpočítania straty.. formulár bude hlásiť chybu..
    Lara11 Žabinka ďakujem za odpoveď, poučenie čítam, ale mám DPFO B - a tam je v poučení napísané to čo som písala vyššie. Skúsila som formulár vyplniť i evidenčne, a ak tam aj stratu uvediem, ale v konečnom dôsledku neodpočítam, nevyhlasuje chybu ani v tom prípade. Preto som sa chcela uistiť.
    Žabinka skúsila som vyplniť B, a mne chybu vypíše.. dole, žltým.. ale nie je to chyba, kvôli ktorej sa nedá DP odoslať/podať..
    Lara11 zaujímavé, mne to nevypíše ani informačnú chybu, všetko ok, bez akýchkoľvek riadkov a chýb dolu
    Gabika018 ani mne to nepise ako chybu
      zbaliť

    Ako sa eviduje a započíta daňová strata v r. 2015?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.