Zavrieť

Porady

žiadosť o príspevok na pracovného asistenta

Chcem sa opýtať ako sa podáva žiadosť o príspevok na PA či ju podáva zamestnávateľ aj zamestnanec lebo na stránke UPSVaR medzi tlačivami na stiahnutie sú žiadosti aj pre zamestnávateľa aj zamestnanca a k tomu pri zamestnancoch skratky ŠP a DM. ŠP možno štátny podnik ale DM? Neviem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ŠP = štátna pomoc
    DM = schéma "deminimis"

    - bližšie info o týchto typoch štátnej pomoci zamestnanosti nájdeš na ich stránke - treba to preštudovať, prípadne sa poraď na UPSVaR
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Dr.coldrex Aha. Tak som zase o niečo múdrejší ďakujem :-)
    Dr.coldrex Tak som bol na UPSVaR a tam mi veľmi nepomohli. Najprv sa tvárili ako keby som to chcel z ich vlastných peňazí a potom mi povedali veci o ktorých mám pochybnosti a to že na to aby som mohol žiadať o pracovného asistenta musím mať chránenú prac. dielňu a pracovný asistent musí byť mojim zamestnancom ktorý má vlastnú agendu a určitú časť prac. času má robiť asistenta. Nie je to nejaké čudné??
    veronikasad Nie je to čudné. Ako si si prac.asistenta predstavoval ty ?
    Dr.coldrex No predovšetkým som nikde nenašiel ani zmienku o tom že ak chcem pracovného asistenta musím mať zriadenú chránenú prac. dielňu a predstavoval som si ho ako zamestnanca ktorý má pracovnú náplň výhradne ako asistent a nemá popri tom žiadnu inú agendu lebo popravde si neviem predstaviť ako by kombinoval asistenciu a svoju inú pracovnú činnosť.
      zbaliť

    žiadosť o príspevok na pracovného asistenta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.