Zavrieť

Porady

Práca na dobu určitú, následne nástup na PN a ročné zúčtovanie dane z príjmu cez daňové priznanie FO typ A

Zamestnankyňa pracovala na dobu určitú do 7/2015. Nakoľko bola tehotná, zmluva jej nebola predĺžená. Po skončení pracovnej zmluvy nastúpila na PN, ktorú ukončila 4.1.2016 a nastúpila na MD. Nepožiadala bývalého zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania, tak si ho bude robiť sama. Bývalý zamestnávateľ jej zaslal potvrdenie o príjme. Čo ešte treba priložiť k daňovému priznaniu? Treba aj potvrdenie o trvaní PN, alebo to stačí len uviesť do poznámky? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    NIe, doklad o PN nijako nesúvisí s DP. Nemocenské nie je zdaniteľným príjmom. Neuvádza sa ani do poznámky.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lubica H Nemyslela som to ako príjem. Len či netreba vydokladovať celý rok, aby si mohla uplatniť nezdaniteľnú časť základe dane na daňovníka za celý rok. Ale keďže nie je poberateľom starobného dôchodku, tak mi vychádza, že môže. len či nebude finančnej správe chýbať zvyšok roka (8-12/2015)
    Tweety nie, nič nemusí vydokladovať, prečo si myslíš, že musí?
    Lubica H prečo? proste som tak bola naučená - vždy mať vydokladovaný celý rok - všetky zamestnania, potvrdenia z úradu práce... neviem, z čoho to vzniklo. len sila zvyku.
    Tweety to, že si tak bola naučená,neznamená, že to bola povinnosť, že to tak malo aj byť
    kn-alka aj ja dokladujem celý rok, ale len na vlastné účely - ak príde náhodou po rokoch kontrola, aby sa nemuseli zháňať po úradoch dokumenty.

    K DP sa však nič neprikladá, len potvrdenie o príjme, prípadne rodný list a potvrdenie zo školy
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    k DP A prikladáš (dokladuješ) len zdaniteľný príjem. DU vôbec nezaujíma, že kde si v priebehu roka bola

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    V DP sa dokladujú len PRÍJMY a prípadne nárok na DB, nič iné.
    Nárok na nezd.časť je automaticky celoročná, nezáleží na tom, kto kde kedy bol evidovaný.

    Práca na dobu určitú, následne nástup na PN a ročné zúčtovanie dane z príjmu cez daňové priznanie FO typ A

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.