Zavrieť

Porady

Nezapočítavam daň. licenciu, ale aj tak vyplňujem tabuľku K

Nezapočítavam daň. licenciu, pretože:
2014: daň 0 (daňová strata), DL 960,--
2015: daň 550,--, DL 960,--
Do tabuľky K - podľa poučenia k vyplňovaniu DP PO - uvádzam kladné rozdiely medzi DL a daňou predchádzajúci zd. období, čiže kladný rozdiel z r. 2014 tj. 960,--. Ďalej v poučení sa píše, že do tabuľky neuvádzam kladný rozdiel medzi DL a daňou v príslušnom zd. období (2015), čiže údaj z r. 820, tento údaj vyplním až v DP PO 2016.
Chápem to správne, že v DP PO 2015 budem mať v tabuľke K len jeden údaj v r. 1: obdobie 01.01.2014 - 31.12.2014, stl. 2 - výška kladného rozdielu: 960 eur a stl. 5 zostávajú časť na zápočet 960 eur? Druhý riadok nevypĺňam, až nabudúci rok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    áno

    juzek691 je offline (nepripojený) juzek691

    juzek691
    ja som vypnil aj 2.riadok, t.j. za rok 2015 a pri kontrole to neprotestovalo-kontrola prebehla uspešne. Tak ako je to?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kristina27 Ono to neprotestuje, aj ja som to skúšala tak aj tak, pustilo by ma to odoslať, no ja sa radšej budem držať poučenia.
    juzek691 Podľa mňa je to poučenie blbosť. V r.2014 bola taká istá tabuľka a tú sme pred rokom vyplňali - v r.2014 sa tam davali údaje za rok 2014, aby sme o rok pozreli do tej tabulky a vydeli čo si môžme uplatniť. Tento rok podľa poučenia tam nemáme dávať. Ak do toho pozrieme o rok k čomu nám ta tabuľka bude, ak tam najdeme rok 2014, ale rok 2015 budeme hľadať križom-krážom po celom daň.priznaní. A tak ak by sme to tam tohto roku napísali, tak o rom v jednej tabuľke nájmene všetky licencie, ktoré budeme môcť odpočítať. Poučenie nemá hlavu ani pätu.
    Kristina27 Máš pravdu, minulý rok sme tú tabuľku vypĺňali. Minulý rok bolo tak, teraz je tak, iné bude o rok. Podľa mňa poučenie nie je blbosť, na poslednej strane sa píše: Poučenie slúži ako pomôcka na vyplnenie tlačiva a upozorniť na hlavné zásady, ktoré je potrebné dodržať pri správnom výpočte dane, dane na úhradu ......
      zbaliť

    Nezapočítavam daň. licenciu, ale aj tak vyplňujem tabuľku K

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.