Zavrieť

Porady

Platím výživne,ale aj tak sa mi začala exekucia

Pravidelne platím každý mesiac vyživne,napriek tomu sud vydal na mna exekuciu.Je to normalne?
Stalo sa mi,že som zaplatil o pár dní neskor,ale ZAPLATIL.Bude exekutor veci aj pršetrovat?
Dakujem za informacie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Timo001 Pozri príspevok
    Pravidelne platím každý mesiac vyživne,napriek tomu sud vydal na mna exekuciu.Je to normalne?
    Stalo sa mi,že som zaplatil o pár dní neskor,ale ZAPLATIL.Bude exekutor veci aj pršetrovat?
    Dakujem za informacie.
    Máš dôkaz o tom, že to výživné platíš?

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Proti upovedomeniu o začatí exekúcie treba podať námietku (v lehote) - upozorňujem, že sa netreba spoliehať, že keď platím, tak mi exekútor môže tak veľké kulové - a predložiť k nej všetky doklady o úhrade.
    Takéto návrhy na exekúciu väčšinou ženy podávajú z pomsty mužom, bohužiaľ. Aj keď vždy zastávam názor žien, v týchto prípadoch robím výnimku .

    Timo001 je offline (nepripojený) Timo001

    Timo001
    Co sa stane s exekučnými trovami,ked sa zistí že "to" mám všetko v poriadku.Budem ich musiet aj tak zaplatit ja?
    Iba pre info vymahana suma je cca 8000 Sk a trovy su cez 19 000 Sk Nieje to vela???
    Dik za odpoved...

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    No, to som zabudla - v námietke treba žiadať zastavenie exekúcie a náhradou trov exekúcie zaviazať oprávneného, keďže jeho zavinením sa exekúcia viedla.
    Tie trovy sú predbežné, preto sa vyčísľujú čo najvyššie, aby potom exekútor dodatočne nemusel vyhotovovať kvantá papierov.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    pokiaľ príde výživné v danom mesiaci, tak žiaden súd exekúciu nepovolí, pokiaľ viem tak podmienkou na exekúciu je neplatenie výživného a nie zaplatenie na konci mesiaca. Alebo sa ti chce ex mstiť a exekútor a ani súd si nedali tú námahu, aby ti dali vôbec nejakú možnosť obrany.

    riccado je offline (nepripojený) riccado

    riccado
    Timo001 Pozri príspevok
    Co sa stane s exekučnými trovami,ked sa zistí že "to" mám všetko v poriadku.Budem ich musiet aj tak zaplatit ja?
    Iba pre info vymahana suma je cca 8000 Sk a trovy su cez 19 000 Sk Nieje to vela???
    Dik za odpoved...
    ozaj a exekucia je vedena len na to zameskane vyzivne, alebo aj na bezne?

    Timo001 je offline (nepripojený) Timo001

    Timo001
    Iriska,velmi pekne dakujem za info,ale ešte niečo ma zaujima?
    Ako mam postupovat,ked sa nedvolam a zaplatím všetko čo žiada?Po akom čase od vyrovnania,mi spraví exekutor vyučtovanie?Co robit dalej po vyrovnaní?
    Aby si bola v obraze...Uvedomenie mi prišlo 15.9.,takže nemal "so mnou" vela práce.Podla veci,čo som našiel na nete som si vypočítal jeho odmenu(6% z vymahanej sumy) V mojom prípade to výchadza 860 Sk,ale minimum je 1000 sk.Možem si ostatne vypočitat matemeticky(priamou umerov) podla predbežných trov a predpokladaneho 3-ročneho vymahania?

    riccado je offline (nepripojený) riccado

    riccado
    Timo001 Pozri príspevok
    Iriska,velmi pekne dakujem za info,ale ešte niečo ma zaujima?
    Ako mam postupovat,ked sa nedvolam a zaplatím všetko čo žiada?Po akom čase od vyrovnania,mi spraví exekutor vyučtovanie?Co robit dalej po vyrovnaní?
    Aby si bola v obraze...Uvedomenie mi prišlo 15.9.,takže nemal "so mnou" vela práce.Podla veci,čo som našiel na nete som si vypočítal jeho odmenu(6% z vymahanej sumy) V mojom prípade to výchadza 860 Sk,ale minimum je 1000 sk.Možem si ostatne vypočitat matemeticky(priamou umerov) podla predbežných trov a predpokladaneho 3-ročneho vymahania?
    nehladal si dokladne, lebo 6% su vacsinou sudne poplatky, odmena exekutora je 20% (ak je platcom DPH, tak + 19% DPH)...
    k veci, mal si 14 dni na podanie namietok, o com si bol pouceny na upovedomeni o zacati exekucie. namietky si nepodal....
    a mimochodom, ked je tam odmena z 3 rocneho plnenia, tak sa jedna aj o bezne vyzivne = do buducnosti. no nechcel by som byt na tvojom mieste

    Timo001 je offline (nepripojený) Timo001

    Timo001
    A tými 6% som sa pomílil,aj ja som našiel tých 20% Som ešte v lehote 14 dní,ked možeme vzniest námietky.Aj by som ich podala,len som zistil,že mi chýba jeden ustrižok z pošty.Teraz neviem či som ho stratil,alebo skutočne nezaplatil ;o(
    Tých 6% je poplatok podanie námietok.Ked som si to vypočital,vychadza mi približná suma ako tá vymáhana suma.Už kašlem na tie prachy čo si žiadala ex,teraz mi ide o tie trovy...
    Chcem sa z toho čo najrýchlejšie dostat.

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Timo, nemôžeš byť v 14dňovej lehote, keď si upovedomenie prevzal v septembri. Akosi mi to ani pri najlepšej vôli nevychádza. Ak si sa pomýlil, tak prosím ťa, najskôr rozmýšľaj a potom píš, lebo sám vidíš aké je to tu neucelené a roztrhané. Ak by si zaplatil celú pohľadávku aj s trovami v lehote na podanie námietok, odmena exekútora je vtedy len 10% z vymáhanej sumy.Ak zaplatíš neskôr, odmena exekútora je 20% z vymáhanej sumy + náhrada hotových výdavkov, ktoré vynaložil na vedenie exekúcie + prípadne DPH 19% z tejto sumy. Čiže potom ho požiadaj o vyúčtovanie (alebo možno bude ochotný sa dohodnúť aj pri tvojej návšteve úradu), tipujem, že jeho odmena bude cca 5.000,-Sk, ale neručím za to. Potom môžeš u neho podať návrh na zastavenie exekúcie (o ktorom bude rozhodovať súd), ku ktorému musíš priložiť buď trvalý príkaz na úhradu výživného z účtu alebo dohodu o zrážkach zo mzdy u zamestnávateľa - týmto preukážeš, že budeš riadne platiť bežné výživné do budúcna. Nie, nestačia poukážky.
    Ak nie si si istý, že si to výživné zaplatil, tak námietky nepodávaj a zvoľ horeuvedený postup.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.