Zavrieť

Porady

Može obžalovaný z trestného činu výtržníctva po svojom prípadnom oslobodení obviniť poškodeného z nactiutŕhania a žiadať o náhradu súdnych trov?

Na mojom pozemku som bol napadnutý susedom, ktorý mi spôsobil PN 28 dní. V „skrátenom“ konaní PZ bola moja PN znaleckým posudkom stlačená až pod hranicu 7 dní, čo rozhodnutie napriek okolnostiam posunulo prípad do priestupkového konania. Prokurátor uznesenie zrušil a trval na jeho zmene a klasifikácii prečinu výtržníctva a nebezpečného vyhrážania. Poverený príslušník zduplikoval pôvodné uznesenie, údajne kvôli nedostatočným dôkazom. Proti tomu som sa ako poškodený odvolal a prokurátor ho zrušil po druhý raz. Tretie uznesenie PZ už verdikt dozorujúceho prokurátora zohľadňuje a vznáša obvinenie voči dotyčnému zo spáchania oboch prečinov. Čaká ho súd, no už v závere skráteného vyšetrovania začal advokát obvineného vyvíjať snahu o diskreditáciu mojej osoby, celý incident som si vraj vymyslel a obvinený je vlastne obeťou. To ma vedie k horeuvedenej otázke. Existuje zákonná možnosť, že ak sa obvinenému podarí oslobodiť, može to na radu svojho advokáta brať ako nactiutŕhanie? Mohol by ma na tomto alebo novom súde obviniť a žiadať úhradu trov, prípadne ešte ďalšie odškodné? Bude mať vobec na to nárok, keď bude naďalej klasifikovaný v priestupkovom konaní? Je to zjavná absurdnosť, ale na Slovensku je možné všetko. Takže ak predsa, ako sa mám brániť? Poznamenávam, že advokáta nemám a ani ho nemienim riskovať.
Naposledy upravil Clinton : 29.02.16 at 14:42
lujza.j http://www.porada.sk/t263205-akym-sp...setrovani.html
to je stále táto kauza?
Clinton Trvá už 1,5 roka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Može obžalovaný z trestného činu výtržníctva po svojom prípadnom oslobodení obviniť poškodeného z nactiutŕhania a žiadať o náhradu súdnych trov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.