Zavrieť

Porady

Kto mi moze pomoct pri pachani trestneho cinu ohovarania inou osobou na moju osobu?

Dobry den.Mam problem s jednym chlapom,ktory ma verejne ohovara na facebooku,nadava mi tam,ze som k.... a pouziva moje fotky bez mojho suhlasu.Podala som na policii trestne oznamenie,ale veci sa vobec nehybu a on to pacha nadalej.Policajti este ani za nim neboli.Kto mi moze pomoct,aby prestal?Skoro kazdy den tam nieco na mna pridava a nikto s tym nic nerobi.Ja uz neviem na koho sa obratit.Kto mu moze prikazat,aby to nerobil a aby to vymazal?
Naposledy upravil 23evita : 21.01.15 at 13:53
9 komentárov     zbaliť
ivka70 Kto-mi-moze-pomoct-pri-pachani-trestneho-cinu-ohovarania ....
Potrebujes pomoct pachat trestny cin ????
Tweety tiež som sa nad tým pozastavila
23evita Myslela som ako pachania druhou osobou.Ja uz som psychicky na dne z toho chlapa;-(
buchač Na kieho frasa zverejňuješ tie fotky v erotických pózach...
23evita Nie su eroticke,su to normalne fotky z chaty a potom,co som bola v UK a DE.On mi ich stiahol z fb.Pise o mne,ze som k.... a dalsie hrozne veci.To ho nikto nemoze zastavit?
Chobot TAk on ich stiahol z tvojho profilu? A na kerú onú si tam dávaš tie fotky? Však TY si ich zverejnila!!!!

Môže ho zastaviť tvoj priateľ s basebalovou pálkou.

Vidím, že aj buchač vidí túto témy, asi sa mu nožík vo vrecku otvára a nestačí sa diviť... akí sú ľudia naivní.
buchač Chobot

Ja viem, Ty si nechcel napísať, čo ja napíšem...
Naivita je niečo úplne iné.
Tomuto ja zvyknem nazývať hlúposťou, sprostosťou, prostotou...

Svatá Ty Sprostota...že vraj to má 32 rokov.
23evita Ty si odpust tie Tvoje blbe komenty.Ty nemas normalne fotky na socialnej sieti?
buchač Ja NEMÁM ŽIADNE fotky mojej osoby na sociálnej sieti !!!
Nie preto, že by som žiadne nemal alebo bol asociál, ale preto, že som normálny.
----------------------------------------------------------
To sa ale nedá povedať o poniektorých osobách, ktoré si robia selfie za každých okolností a pri každej príležitosti. Takže nie je problém takúto fotku si upraviť podľa svojho a následne originál dodrbať...
-----------------------------------------------------------

Pochopila si ten rozdiel ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Evita, neviem, koľko máš ty rokov a koľko ten chlap, ale toto sú problémy pubertálnych adolescentov. Ale dajme tomu, že je to pre teba problém.

    1. Najprv by bolo dobré vedieť, že odkiaľ má ten chlap tvoje fotky?
    2. Tiež by bolo dobré vedieť, kto je ten chlap? (bývalý frajer, spolužiak, kolega...)
    3. Akosa ti vyhráža? Čím konkrétne?

    Ak sú to fotky, ktoré si ty niekedy zverjnila, tak smola.
    Ak ti nadáva do tvojich príspevkov ako svoj koment, tak ho jednoducho zakáž. Ak zverejňuje tie nadávky na svojom profile, tak nechoď na jeho profil a nereaguj na to. Jeho to prejde.
    Ak sa ti vyhráža zabitím alebo ublížením na zdraví, tak to je trestný čin. TReba si to vytlačiť a podať na neho trestné oznámenie.

    Osobne si myslím, že problém zbytočne nafukuješ a nič také hrozného dotyčný nepácha. Preto si myslím, že ani polícia nekoná. Čo majú prísť za ním a povedať mu, aby ťa neohováral?

    Pokiaľ zverejňuje tvoje fotky, ktoré on fotí na verejnosti, tak ho môžeš žiadať, aby tieto fotky odstránil.

    Nakoľko nevieme nič bližšie ani konkrétnejšie, čo sa deje, tak je ťažké radiť.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    23evita Mam 32,on 29.Boli sme kamarati,mali sme spolicnych znamych.Vypisoval mi sms,vyvolaval.Ja mam vztah,neriesila som.Prerusila som s nim kontakt.Po 8 mesiacoch mi zacal opat vypisovat.Ja som nereagovala,on stupnoval.Je to jeho pomsta,ohrdnuty chlap.Vsade narozpraval,ze mi urobi peklo zo zivota a znici mi povest.Fotky ma,ktore som ja mala zverejnene na fb a niektore on fotil,ked sme boli este ako partia na chate.Ako to je normalne,ze kazdy den o mne pise,ze som k.... ???Dokedy mam cakat,kym sa rozhybu policajti?Ja sa mam najst na psychiatrii?
    Chobot Kedy si podávala trestné oznámenie? Polícii chvíľu trvá, kým sa rozhýbe. Oni si ho možno o týždeň predvolajú na výsluch.

    A keď si dávala TO, doložila si to tými jeho tvrdeniami? Pri podávaní TO treba uviesť, akú škodu si utrpela, napr. že máš kvôli nemu problém vo vzťahu, v práci a pod.

    Tu je § trestného činu ohovárania:

    Ohováranie


    (1) Kto o inom oznámi nepravdivý údaj, ktorý je spôsobilý značnou mierou ohroziť jeho vážnosť u spoluobčanov, poškodiť ho v zamestnaní, v podnikaní, narušiť jeho rodinné vzťahy alebo spôsobiť mu inú vážnu ujmu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

    (2) Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

    a) a spôsobí ním značnú škodu,
    b) z osobitného motívu,
    c) verejne, alebo
    d) v podnikaní závažnejším spôsobom konania.

    (3) Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

    a) a spôsobí ním škodu veľkého rozsahu, alebo
    b) a spôsobí inému stratu zamestnania, úpadok podniku alebo rozvod manželstva.

    Môžeš tiež podať žalobu na obč. právny súd ohľadne tých fotiek. Odvolaj sa na § 21 a 13 obč. zákonníka:

    § 12


    (1) Písomnosti osobnej povahy, podobizne, obrazové snímky a obrazové a zvukové záznamy týkajúce sa fyzickej osoby alebo jej prejavov osobnej povahy sa smú vyhotoviť alebo použiť len s jej privolením.

    (2) Privolenie nie je potrebné, ak sa vyhotovia alebo použijú písomnosti osobnej povahy, podobizne, obrazové snímky, zvukové alebo obrazové a zvukové záznamy na úradné účely na základe zákona.

    (3) Podobizne, obrazové snímky a obrazové a zvukové záznamy sa môžu bez privolenia fyzickej osoby vyhotoviť alebo použiť primeraným spôsobom tiež na vedecké a umelecké účely a pre tlačové, filmové, rozhlasové a televízne spravodajstvo. Ani také použitie však nesmie byť v rozpore s oprávnenými záujmami fyzickej osoby.

    § 13


    (1) Fyzická osoba má právo najmä sa domáhať, aby sa upustilo od neoprávnených zásahov do práva na ochranu jej osobnosti, aby sa odstránili následky týchto zásahov a aby jej bolo dané primerané zadosťučinenie.

    (2) Pokiaľ by sa nezdalo postačujúce zadosťučinenie podľa odseku 1 najmä preto, že bola v značnej miere znížená dôstojnosť fyzickej osoby alebo jej vážnosť v spoločnosti, má fyzická osoba tiež právo na náhradu nemajetkovej ujmy v peniazoch.

    (3) Výšku náhrady podľa odseku 2 určí súd s prihliadnutím na závažnosť vzniknutej ujmy a na okolnosti, za ktorých k porušeniu práva došlo.

    V žalobe môžeš uviesť, že ti spôsobil problémy a preto žiadaš o odstránienie tých fotiek. Môžeš tiež požadovať aj nejakú náhradu škody, napr. mesačný plat, ak si kvôli tomu mala problémy v zamestnaní (posmešky kolegov, zníženie dôstojnosti).

    Nemôžeš ale čakať, že sa to všetko vyrieši za 3 dni. V takýchto menej závažných prípadoch konajú orgány pomalšie. Ja som v decembri 2011 podal TO za vyhrážanie, výsluch páchateľa bol až vo februári a doteraz prebiehajú pojednávania. Súd ešte neskončil.

    Ak máš priateľa, tak s ním choď za tým dotyčným a dôrazne mu oznámte, že si to neželáte. Že ak s tým neprestane, tak budete postupvať v zmysle legislatívy (a podáš tú žalobu s náhradou škody).
    23evita Od 11.1 to zacal,hned vtedy som podala aj to trestne oznamenie.Ale on vzdy pokracuje.Citala to moja rodina,moji znami.Hladam si teraz aj pracu,kedze som od 01.01. nezamestnana,takze toto mi urcite nepomoze.To nikto ho nemoze stopnut,kym zacne vysetrovanie?Ja nedokazem normalne fungovat,ani fb ho neblokne.Ja som uz psychicky na dne!
    23evita Hej,presne tak si to predstavujem!Radsej nekomentuj.
    Chobot Ale tak to nefunguje. Polícia ho predvolá na podanie výpovede. On vysvetlí, čo robil a prečo to robil. Policajt spraví zápis, posúdi, čo urobil. Ak uzná, že spáchal trestný čin, tak spis postúpi prokurátorovi a ten spíše návrh na trestné konanie na súde. To celé môže trvať aj rok.
    23evita Hm,tak super.
      zbaliť
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    23evita Administratorovi som uz pisala.Ani ho neblokli,ani nic.On mi pise spravy,v ktorych sa mi vyhraza,nadava mi,zneuziva moje fotky a oni nic!Ja uz som zuuufala;-(
    ivka70 Zrus si ucet na FB.
    Peggynka Doplnila som svoju odpoveď,tak sa pozri.
    23evita Ale on to pise na svojom ucte!Preco nemozu ist policajti za nim a ho postrasit?
    kopretinka to nemyslíš vážne,s tým postrašením?
    na kieho anciáša máš voľne prístupné fotky na fb???
    prečo ho nezablokuješ?
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    V prvom rade si nastav sukromie profilu na FB ak ho mas verejny a aj tvoje prispevky a foto mas nastavene pre verejnost tak nie je problem sa k nim komukolvek dostat ... citlive fotky tam uz vobec nedavaj.

    Fotky mozes vymazat (ci to pomoze neviem, dotycny si ich uz mohol stiahnut) a tak isto si mozes zrusit ucet na FB.

    A do buducnosti ... vzdy musis predpokladat, ze to, co napises na internete, alebo niekde zavesis svoju fotku moze byt pouzite proti tebe.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    23evita Ja potrebujem,aby toho psychopata niekto zastavil.Od 11.01. o mne pise hovadiny,odvtedy jej aj trestne oznamenie na nom a on vzdy to robi!To nemozu ist policajti za nim a ho stopnut?
    Chobot A vôbec, prečo to čítaš? Mne je lautr jedno, či niekto o mne niečo na FB napíše. Koho to zaujíma? Tvoje kamatrátky? Číta to tvoj priateľ? Ako je možné, že on číta jeho príspevky?
    23evita Priatel to necita,nie je na fb a momentalne je v DE.Preco to ja citam?Lebo nebude o mne pisat klamstva!Len preto,ze on je chory,zakomplexovany chlap!
    MarcoM Podaj žalobu na súd. Jedine súd ho môže zastaviť. Poučenie..... neprispievať na fb
    23evita Tomu ver,ze mam poucenie do konca zivota!Lebo teraz toto,co prezivam,neprajem nikomu!Ale tak nemal na cele napisane,ze je ...
    buchač Také niečo,v podstate veľké H...O a prežívaš to ?

    Potom ako budeš prežívať iné - oveľa dôležitejšie skutočnosti svojho života ?

    Teraz si (povedzme) schopná na prášky...potom si budeš šľahať do žíl ???

    Nepevná a nie si jediná...len to Ťa môže utešiť.
    ======================================

    Ešte aj frajera máš o ničom...
    Lebo ak ste boli onehdá na chate, tak sa poznáte.
    To frajer mu nevie " dohovoriť "?
      zbaliť
    kopretinka 21.01.15 19:47 priradil do Porady

    Kto mi moze pomoct pri pachani trestneho cinu ohovarania inou osobou na moju osobu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.