Zavrieť

Porady

Otvorenie prevádzky pred schválením

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, či má niekto skúsenosť s tým, či je možné otvoriť prevádzku - malú predajňu ešte predtým, ako ju schváli hygiena. Viem, že sa to nemá, zaujíma ma ale,ako to skutočne funguje v praxi. Všetky náležitosti máme splnené okrem toho, že miestnosť je vedená ako rodinný dom. Máme žiadosť na stavebnom úrade o vyňatie priestoru na podnikanie, ibaže slovenské štátne inštitúcie nemajú problém s nedodržiavaním termínov.... Takže čakáme a čakáme... a čas beží... Má niekto skúsenosť s tým, že sa otvárajú prevádzky ešte predtým, ako ich schváli hygiena? Určite viem, že máme všetko v poriadku až na to vyňatie priestoru ( aj to len vďaka ľahostajnému prístupu úradov...) Aká kontrola by nám mohla prísť a aké by boli prípadné sankcie? Ďakujem všetkým za vecné pripomienky :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mirka134 je offline (nepripojený) mirka134

    obyčajná žena, ktorá sa stará o rodinu a rada pomáha ...viac mirka134
    Tak ja ti poviem zo skúsenosti, známy odkúpil predajňu - takže mala z hygieny povolenie. On si nanovo vybavil hygienu aj mu bola na prehliadku - po schválení z hygieny začal predávať ale rozhodnutie dostal až neskôr za týždeň. On v domnení, že môže predávať keď ju má schválenú začal na druhý deň predaj. Po 2 rokoch mu prišla kontrola zo živnostenského a dostal pokutu za to, že začal predávať predtým ako mal v ruke papier z RÚVZ aj napriek tomu že na papieri bolo, že boli na kontrolu skôr. Takže....
    lubica2403 Ďakujem.

    erow je offline (nepripojený) erow

    erow
    Podla, zakona otvorit nemozes, ale to vies. Ako nahle otvoris a niekto ta uda dostanes pokutu, alebo staci, ze ti pride hygiena na obhliadku priestorov, alebo ludia zo stavebneho konania a zistia, ze mas otvorene a mas pokutu. A nasledne dalsie tahanice, lebo cely kolotoc papierovaciek zacnes od znova.

    bomo je offline (nepripojený) bomo

    bomo
    Kontrola z regionálneho úradu verejného zdravotníctva. A je to tzv. správny delikt, pokuta od 150 do 20.000 EUR.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lubica2403 Áno, predpisy poznám, pýtala som sa, ako TO FUNGUJE V PRAXI...
    sosak To je prax.
    Consultix Ak poznas predpisy, tak ich dodrzuj. Je to take tazke?
    lubica2403 No, niekedy je to naozaj dosť ťažké- hlavne ak ich nedodržujú štátne orgány, ktoré namiesto do 30 dní vybavia niečo po 60-tich... Ale ďakujem za podnetné názory... Škoda, že stále nedokážu ľudia na PORADE radiť vecne a bez hocijakého podtónu ...
    Consultix Lubica, podton tam nebol ziaden. Ako sa hovori "na plnu hubu" (s prepacenim za vyraz) som vyjadril svoj nesuhlas s takymto konanim. Okrem toho tu Porada nie ja na to, aby sme radili ludom, ako moc sa mju bat toho, ked idu umyslene porusit predpisy, alebo zakon.
      zbaliť

    Otvorenie prevádzky pred schválením

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.