Zavrieť

Porady

Otvorenie prevádzky-poradte

Ahoj, viem že tu odznelo veľa príspevkov ohladom otvorenia prevádzky, ale predsa ešte raz. Otváram obchod s textilom- second hand. Bola som nahlásiť otvorenie prevádzky na MU, ŽU, DU a viem že ešte mám ísť na hygienu / čo tam budem potrebovať?/, treba ísť ešte niekam? V prevádzke musím mať uvedené: otváracie hodiny, meno zodp. osoby, tel. číslo, presná adresa, IČO, sídlo firmy a presný názov. Predavačka musí mať označenie a pracovnú zmluvu alebo dohodu. ´Dalej musim mať ŽL, pečiatku, knihu pokladnice, paragony. Čo ešte musím mať????? A ešte ako to je ked živnosť ma manžel a ja- manželka na MD mu chcem pomáhať cca 4hodiny denne, musím byť nahlásena v SP?Ďakujem za všetky rady!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Nespomenula si hasičov. Ak si poistená z iného dôvodu, môžeš manželovi vypomáhať bez nároku na odmenu.

    andrea77 je offline (nepripojený) andrea77

    andrea77
    ak som poistená z iného dôvodu....je v mojom prípade materská dovolenka-teda poistuje ma štát, takže je to ok? a čo hasiči???...a dakujem

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Na hygienu potrebuješ žiadosť o schválenie prevádzky, fotokópiu ŽL, fotokópiu nájomnej zmluvy alebo LV, kolok v hodnote 500,- Sk a prevádzkový poriadok.

    andrea77 je offline (nepripojený) andrea77

    andrea77
    Všetkým ďakujem za rady!!!!

    Chcem sa ešte opytať čo všetko musím mať na predajni, myslím ....reklamačná kniha a pod.

    dalilada je offline (nepripojený) dalilada

    dalilada
    andrea77 Pozri príspevok
    A ešte ako to je ked živnosť ma manžel a ja- manželka na MD mu chcem pomáhať cca 4hodiny denne, musím byť nahlásena v SP?
    Mala by byť dohoda + nahlásenie do SP + príslušné odvody, ináč je to nelegálna práca.

    Nejako som zaspala túto zmenu od 2006.
    Naposledy upravil dalilada : 14.02.08 at 21:00

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    manžel SZČO môže zamestnávať manželku aj bez právneho vzťahu / podmienka - dôchodkové poistenie

    Za nelegálne zamestnávanie sa nepovažuje, ak pre fyzickú osobu, ktorá je podnikateľom, vykonáva prácu jeho príbuzný v priamom rade, súrodenec alebo manžel, ktorý je dôchodkovo poistený, je poberateľom dôchodku podľa osobitných predpisov alebo je žiakom, alebo študentom do 26 rokov veku. Práca, ktorú vykonáva pre fyzickú osobu, ktorá je podnikateľom, príbuzný v priamom rade, súrodenec alebo manžel, ktorý je dôchodkovo poistený, je poberateľom dôchodku podľa osobitných predpisov alebo je žiakom, alebo študentom do 26 rokov veku od tohto dátumu teda nie je považovaná za nelegálnu prácu.

    zdroj: www.portal.gov.sk
    Naposledy upravil hanelie : 11.02.08 at 13:37

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Dnes sa moj klient dozvedel, že, hygienu treba zavolať 3 dni pred otvorením prevádzky.Povedali mu to na živnostenskom úrade.Je to pravda? A hasičov potom kedy volať na prehliadku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.