Zavrieť

Porady

DP, trvalý prac. pomer a dohoda

Dobrý deň poraďáci,
neviem ako postupovať, s týmto aj keď pre Vás pravdepodobne jednoduchým prípadom. Celý rok 2015 som bola zamestnaná na prac. zmluvu a popritom som mala podpísanú aj brigádu. Vo svojej práci som podala vyhlásenie na spracovanie dane, bolo to dosť hektické obdobie, myslím začiatok februára, tak som nejak nedoriešila čo s dohodou. Mám doma potvrdenie od zamestnávateľa ohľadne zárobku a dane, ktorú mi stiahli. Mám si sama podať daňové priznanie ohľadne tej dohody, alebo ako sa postupuje? Hrubý príjem je tam nejakých 480€, rada by som tú daň späť ak by to šlo.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak si požiadala o RZD a to ešte zamestnáv. nespracoval, dolož mu doklad o tomto príjme. Len je už po termíne , tak záleží, či vôbec bude akceptovať dodatočný doklad k RZD. Ak je už spracované, potom musíš podať DP. Ako príloha bude aj to RZD.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Shrekula Ďakujem za odpoveď. Takže ak dobre rozumiem, pokiaľ má už môj zamestnávateľ spravené RZD, tak podám DP, ale len ohľadne tej brigády, či si mám vyžiadať aj od zamestnávateľa potvrdenie o RZD? Som z toho nejak mimo ešte som to takto nerobila.
    Tweety Áno potrebuješ potvrdenie o RZD aby si mohla podať DP.
    Shrekula Ešte raz ďakujem.
      zbaliť

    DP, trvalý prac. pomer a dohoda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.