Zavrieť

Porady

Môžem vylúčíť žiaka zo svojej triedy - školy v druhom ročníku ZŠ?

Chcela by som Vás poprosiť o pomoc, nakoľko mám v triede pre intelektovo nadané deti žiaka, ktorý má diagnostikovaný aspergerov syndróm a jeho správanie je nie vždy v súlade so školským poriadkom pre žiaka. Neubližuje spolužiakom fyzicky, ale vyrušuje na vyučovaní a aj pri najmenších problémoch nekontrolovane kričí a plače. Rodičia ostaných žiakov obviňujú mňa z neriešenia problému, pričom za celé obdobie školskej dochádzky tohto žiaka riešime čo najrýchlejšie všetky vyšetrenia od psychologických cez psychiatrické po neurologické a hľadáme možnosti vyriešenia tohto problému. Žiak má potvrdené vysoké IQ, má nariadenú povinnú školskú dochádzku a problém riešime skrátením vyučovania na štyri hodiny denne, nenavštevuje školskú družinu, má zabezpečenú na celé vyučovanie asistentku. Žiak pravidelne absolvuje EEG biofeedbag, ktorým je celkom úspešne stimulovaný. Aj napriek tomu ostatní rodičia útočia na moju osobu a obviňujú ma z nadržiavania tomuto žiakovi, dokonca som začula o vylúčení mňa, ako učiteľky, z tejto triedy. Nie som mladou učiteľkou, mám 36-ročnú pedagogickú prax a vystriedala som tri typy školských zariadení.
Som ja zodpovedná za to, že je žiak stále v mojej triede, ak riaditeľstvo školy je o celej situácii priebežne informované? Môžem ja vylúčiť žiaka z kolektívu, ak ja som ho do školy nezapísala?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Musite pockat na kompletny specialno pedagogicky posudok, ak ho neodporucia zotrvat v triede, je nutne prejednat vec na pedagogickej rade a ta rozhodne. Svojvolne rozhodovat nemozete.

    Ak vsak v posudku to odporucanie nebude, ziaka nemozete navrhnut na prejednanie Pd rade, nie ste kompetentna rozhodovat o jeho umiestneni. Budete musiet chlapcpvi ponukat cinnosti, ktore ho zamestnaju, aj ked viem, ze pre ucitela je zatazujuce taketo dieta a radsej by ho v triede nemal.

    Vebi34 je offline (nepripojený) Vebi34

    Vebi34
    Nie, nemôžeš. Iba ak by nespĺňal kritériá na zaradenie do triedy pre nadané deti.

    Môžem vylúčíť žiaka zo svojej triedy - školy v druhom ročníku ZŠ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.