Zavrieť

Porady

prepis domu

Dobrý deň, ja by som sa chcela popýtať ... byvam s mamkou v rodicovskom dome samy len ja a ona no mam este dve sestry ony maju vlastne rodiny vlastne domy... no mamka by chcela dom nechat mne aky je postup ?? co vsetko treba vybavit kolo toho prepisu alebo co je lepsie darovacia zmluva alebo ten prepis domu ??
misoft Prepis domu musí byť na nejakom základe - buď kúpnopredajná zmluva, dedenie, alebo darovanie. V prípade nehnuteľnosti je dobré to všetko ošetriť listinne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Prepisat dom ako taky, na to treba niektory z oficialnych dokumentov ako kupno-predajna zmluva ci darovacia zmluva a tie s overenym mamkinym podpisom zavkladovat do katastra.
    Co je lepsie, ci predat alebo darovat, to sa musite dohodnut, kazde ma svoje pre a proti.
    Napr. ak ti dom mama daruje, sestry mozu pri dedicskom konani ziadat zapocitanie domu do tvojho podielu z dedicstva.

    Akukolvek zmluvu je dobre dat si urobit pravnikovi, aby presla zapisom do katastra bez problemov a aby nebola napadnutelna.
    Domka8967 a ake su poplatky cca u pravnika??
    misoft To si musíš vyhľadať sama. Každý má svoj cenník.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.