Zavrieť

Porady

Oprava chýb účtovania za rok 2014

Dobrý deň.
Teraz som zistila chybu v účtovaní za rok 2014. Namiesto 381 som dala 548. Ako to mám opraviť v roku 2015 - účtovanie. Je to nevýznamná suma. Za rok 2014 sme mali daňový základ a aj zaplatenú dať. Asi musím podať aj dodatočné DP za rok 2014, len dúfam že netreba.
A ešte jedna otázka. Do roku 2014 som nezaúčtovala prijatú FA, dodávateľ mi ju dal 10/2015. Je to nevýznamná suma. Dala som FA do roku 2015: 111/321 a 112/111 a spotreba 501/112, bude to takto správne. DPH som neodpočítala, dala som ako nedaň.výdavok.Ďakujem za pomoc.
Dav Pôvodný zápis bol 548/379 namiesto 381/379, úhrada 379/221,alebo 381/379 namiesto 548/379. Náklad sa týkal ktorého roku? Aká účtovná jednotka to je? Malá, mikro, alebo veľká?
karakul ... pripúšťam, že veľkosť UJ môže mať vplyv na presnosť mojej odpovede (v jednom komente sa písalo o poistení - ale zmizlo to) - ale vychádzal som z toho, že "NAMIESTO 381 SOM DALA 548" - teda že bola povinnosť použiť ČR... a aj MÚJ môže mať takú povinnosť...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    A) ak si dala namiesto 381 účet 548, tak si vykázala menší základ dane ako si mala a zaplatila si aj menšiu daň - tu nemožno apelovať na daňový základ a zaplatenú daň - to "asi" tušíš správne.

    B) v účtovaní chýba síce to DPH, ale budiž - ak je nedaňové, môže byť.

    C) urobil by som bilanciu dopadov A a B na základ dane 2014 a na základe toho sa rozhodol.... ak A-B>0, potom je namieste prehodnotiť otázku DDP.
    Asztalosová Asi podám DDP za r. 2014, ale ako mám zaúčtovať do roku 2015, myslím na Má Dať bude 548 a na stranu Dal čo dám. Ide o poistenie čo patrí do roku 2015.

    Oprava chýb účtovania za rok 2014

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.