Zavrieť

Porady

leasing stroja v JU (neplatiteľ DPH)

pozrela som si viaceré príspevky ohľadom leasingu ale sú väčšinou staršieho dátumu - chcem sa len uistiť či zaúčtujem leasing v JU správne či som náhodou neprehliadla nejakú zmenu v postupoch účtovania - prosím ak by sa mi k tomu mohol niekto vyjadriť aspoň jedným slovkom buď OK prípadne chybné účtovanie vopred moc ďakujem :
živnostník neplatiteľ DPH prevzatie predmetu leasingu 10/2015 doba trvania leasingu 44 mesiacov .. účtovanie splátok:
istina = VNZD - nákup invest. a finan.majektu
úrok, poistky, DPH = VOZD - služby

stroj zaradený do majetku v obstarávacej cene bez DPH 12.000 Eur 15.oktobra 2015 , zaradený do odpisovej skupiny 2 tj. 6 rokov a v odpisovom pláne je určené že daňové odpisy = účtovné odpisy .... tu som si nie istá ako postupovať lebo leasing trvá 44 mesiacov a odpisy vychádzajú "rozpočítať"na 72 mesiacov .. v prvom roku teda zaúčtujem odpisy vo výške 500 EUR? (12000 / 72 * 3 mesiace používania )
Naposledy upravil evinka33 : 02.03.16 at 21:41
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    juzek691 je offline (nepripojený) juzek691

    juzek691
    Nemal som taký prípad, len ma zarazilo , prečo ako neplatca DPH je stroj zaradený v cene bez DPH? a prečo je DPH účtované do VOZD ako služba?
    evinka33 v cene bez DPH preto že podľa §25 Zákona o dani z príjmov : "Pri obstaraní hmotného majetku formou finančného prenájmu súčasťou obstarávacej ceny u daňovníka,ktorý obstaráva hmotný majetok formou finančného prenájmu, nie je daň z pridanej hodnoty."
    a DPH som si nebola istá či teda služba alebo ostatné VOZD výdavky preto som požiadala o radu tu na Porade ...

    čo sa týka odpisovania nakoniec sa mi podarilo vygoogliť informácie s postupom : https://podpora.financnasprava.sk/79...-pren%C3%A1jmu

    leasing stroja v JU (neplatiteľ DPH)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.