Zavrieť

Porady

pokladničný doklad z vRP, neplatca DPH

prosim o radu, zacinam z vRP, lebo mame sem-tam trzby v hotovosti. Chcela som nahrat sluzbu-tovar, ale aj ked mam na vRP nastavene, ze nie som platca DPH /nemam ani vyplnene IC DPH/, tak ma bez DPH nepusti nahrat novu sluzbu-tovar. Je to povinna plozka a na vyber su % 0, 10, 20. Nie je to blbost, aby som vystavovala doklady s 0% DPH, ak som neplatca? Neviem to nikde najst, ani v tych priruckach ani tu na porade. Surne to uz potrebujem :-( VDAKA
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    china_ski je offline (nepripojený) china_ski

    china_ski
    Ahoj, prosím ťa, ako si to vyriešil/a - zadal som podobnú otáku do porady, ale bez odpovede - vystavil som bločky, kde som zadal 20% sadzbu, hoci nie som platitel DPH - toto mám ale v nastavení. Vytlačený bloček potom DPH nerozpisuje, je tam len tých 20% - ďakujem
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Prilož ten bločik na Poradu ... Ak nie si platitel DPH a vystavuješ doklad na ktorom je DPH, musíš túto DPH odviesť na DU.
    china_ski Svadobné fotografovanie - Balík "KOMPLET"
    1,000x 505,0000 € 20% 505,00 €
    SPOLU: 505,00 €
    mkenergia Ahoj, pisala som na FS, co s tym a ci je to OK a vraj je, takze ako neplatca DPH vyberame polozku so sadzbu 0%, na samotnom blocku to uz potom nefiguruje vobec. Len pri nahravani novej sluzby ci tovaru.
    china_ski Ďakujem za upresnenie. Mohli to dať do návodu, bola by to jedna holá veta navyše
    Frederickaa Dobrý deň, tiež sme neplatitelmi DPH a aj v O2 nám povedali, že mám zakliknut v ekase 0%. Avšak keď som si pozrela report na FS za tržby júl, sumu mi hodilo do oslobodené od dane. Ma niekto z Vás takýto problém?
    kn-alka Nakoľko to už je tak 5 rokov, tak to asi problém nebude.
    Frederickaa my sme začali podnikať teraz, minulý mesiac. Ja len, že či náhodou niekto nemá skúsenosť s týmto, že to uviedlo v tej kolónke.
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kedže nie si platiteľom dph, túto na doklade neuvádzaš. Takže to nastavenie nie je správne.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    china_ski Rozumiem, nie som platitel DPH a mám to nastavené vo VRP v základnom nastavení - teda to mám nastavené správne - ak som zadal sadzbu DPH 20%, je to nesprávne - prečo ma však systém VRP do toho pustil ak nie som platiteľ? na bločku nie je uvedené DPH, ani základ dane, vlastne ani skratka DPH - z čoho usudzujem, že to systém ošetril... a to je vlastne otázka na ktorú hladám odpoved.
    veronikasad prilož kopiu bločku, zatri si osobné údaje
    china_ski Bože nič iné tam nie je, iba tie osobné údaje:
    ___________________________________________
    Svadobné fotografovanie - Balík "KOMPLET"
    1,000x 505,0000 € 20% 505,00€
    ___________________________________________
    SPOLU: 505,00 €
    ___________________________________________
    MF
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zrejme máš chybu v nastaveniach, pozri na str.16
    3,2,3 bod 4 (klikni na žlté políčko)

    Vzor pokl.dokladu neplatitela DPH nájdeš na str. 23

    https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j...AyOPWCtSNJ6dcg
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    china_ski Dakujem - chybu v nastaveniach nemám, teraz som to overil - mám nastavené že som neplatič DPH. Podla vzoru pokld. dokladu neplatitela, mi tam figuruje iba doslovne "20%" a nič iné - ani skratka DPH. Z čoho dedukujem, že systém ošetril.. lebo čo vlastne znamená 20% ked sa to k ničomu nevztahuje?
    b-u-k-o nejako sa ti to podarilo vyriesit? mam ten isty problem....alebo pri tovare pri neplatcovi treba nastavovat 0%?
    china_ski No nič som dalej neriešil - v nastavení mám, že som neplatca DPH a to je pravda, teda správne. Ale pri tovare aj neplatca musí nastavovať DPH, teda v tomto prípade 0%. Myslím, že hoci som chybne zadal 20%, nemá to žiadny vplyv, pretože ten bloček mi nevytlačilo korektne - pretože som predsa neplatca DPH.
      zbaliť

    pokladničný doklad z vRP, neplatca DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.