Zavrieť

Porady

Príjem z predaja auta ktorý bol pred rokom v podnikaní kam do DP

FO predala auto ktoré v roku 2014 vyradila z podnikania, je to príjem §6 ods.5 kam do daňového dať tento príjem, ak ho zarátam medzi príjmy zo živnosti, kde mu vychádza strata, tak z neho neodvedie daň. nikde v tlačive konkrétne tento § nie je uvedený
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    https://podpora.financnasprava.sk/28...D---vymedzenie
    Otázka č. 2 – Predaj auta, ktoré bolo zahrnuté v obchodnom majetku
    Daňovník kúpil auto v roku 2008 a zahrnul ho do svojho obchodného majetku. V roku 2014 auto vyradil z obchodného majetku a v roku 2015 ho predal. Je príjem z jeho predaja zdaniteľným príjmom?
    Odpoveď
    V prípade, ak bolo auto zaradené v obchodnom majetku, príjem z jeho predaja je oslobodený od dane až po piatich rokoch od jeho vyradenia z obchodného majetku. V opačnom prípade je príjem z predaja auta zdaniteľným príjmom a zaraďuje sa medzi ostatné príjmy ako príjem z predaja hnuteľných vecí podľa § 8 ods. 1 písm. c) zákona o dani z príjmov.
    Rovnaký postup sa aplikoval aj pri predaji auta v roku 2014.
    zuziku ďakujem Ti toto som nenašla, a z danového centra mi odpísali že do príjmov zo živnosti ale to sa mi nezdalo, pomohla si mi

    Príjem z predaja auta ktorý bol pred rokom v podnikaní kam do DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.