Zavrieť

Porady

Ustava zarucuje volny pristup k mediam

slovenská ústava zaručuje občanom volny pristup do médiá. 13 rokov som vlastním anténu ktora bola nainštalovaná na stene výťahovej šachty na streche piatiposchodoveho .doma. V súvislosti s zateplením strechy,hlasovaním na schôdze najomníkov väčšina rozhodlo,že by som demontoval antenu.Co mám robiť,nebudem mať možnosť sledovať televizíu a zostanu bez informácie.
Naposledy upravil ivka70 : 04.03.16 at 12:37
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ústava vraví tiež nie iba o (Tvojich) právach, ale aj o (Tvojich) povinnostiach.

    Preštuduj Čl. 20 Ústavy.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    A máš ju tam legálne? Máš súhlas všetkých vlastníkov na umiestnenie antény? Ohlásil si stavbu antény na stene stavebnému úradu?

    Ak nie, tak o akých právach tu píšeš? Je to čierna stavba.

    Keby aj áno, tak schôdza vlastníkov môže odsúhlasiť odstránenie antény. V takom prípade by si mal nárok na náhradu primerenej škody. Ale len keď to tam máš legálne.

    A určite máte v bytovke káblovú televíziu....

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Tebe ale nikto nebrani pristupu k mediam.
    Pristup mas, len tvoju antenu v spolocnych priestoroch bytovky uz nikto zadarmo nechce. Trpeli ju tam 13 rokov.
    Takze media mozes chytat ako potrebujes, len tu antenu si musis umietnit do vlastnych priestorov, ak nemas suhlas spoluvlastnikov na jej umiestnenie do spolocnych priestorov bytovky.

    Ustava zarucuje volny pristup k mediam

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.