Zavrieť

Porady

Nesprávne vystavený doklad z ERP

Sme platca DPH a podarilo sa nám vystaviť doklady z ERP bez DPH. Poprosím o radu, ako treba v takomto prípade postupovať. ďakujem
3 komentárov     zbaliť
veronikasad "nahodili" ste tovar alebo službu s nulovou sadzbou DPH? V ktorom mesiaci ?
stevateam predali sme tovar bez DPH, na uzávierke položka uvedená ako nedaňová položka
stevateam predali sme tovar cez ERP, v januári aj vo februári. Čo dáme zákazníkom, kt. reklamujú a chcú mať správny doklad.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    eva0704 je offline (nepripojený) eva0704

    eva0704
    Nám sa to tiež stalo a ja som som na túto sumu (bez DPH) dopočítala 20% a odviedla.
    stevateam Ďakujem za odpoveď. Je mi jasné, že DPH treba zaplatiť a podať dodatočné priznanie. Neviem však ako treba opraviť zle vystavené doklady cez ERP, ktoré neobsahujú DPH, t.z. sme nesprávne vystavili faktúry a v takomto prípade máme povinnosť vystaviť opravný doklad. Treba ich robiť cez ERP alebo vystavíme ku každému bloku faktúru, ako doklad o oprave.

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    Ja by som to riesila v Registracke stornom dokladu a vyblokovanim noveho... pravdepodobne by som kvoli tomu ani dodatocne nedava. Ale to som ja, zalezalo by aj na sume...

    Nesprávne vystavený doklad z ERP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.