Zavrieť

Porady

szčo .- zamestnanec-zdravotné poistenie

Dobrý deň, zamestnanec ,ktorý je zároveň szčo mi dal potvrdenie o príjme a tam je uvedené zdravotné poistenie vo výške 0 Eur. Lenže ako szčo si tiežneplatí zdravotné. Ćo s tým?
veronikasad odkedy je SZČO ? Z akého dôvodu ti zamestnanec takéto potvrdenie predkladal ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    asi na seba nebonzol že je SZĆO a uplatnili mu odpočítateľnú na zdravotné.
    Doplatí to v rámci RZZP.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Nemusel bonznúť, ak je v ZP prihlásený ako SZČO a u zamestnávatela má podpísanú odvodovú výnimku, mesačné výkazy neprejdú ...
    timejka200 on je zamestnanec ale popri zamestnaní si otvoril živnosť od 01.11.2015. Zdravotné poistenie neplatil, keďže mu to mali sťahovať v zamestnaní..
    timejka200 lenže na základe toho potvrdenia keďže je tam uvedené 0Eur tak mu asi nič nesťahovali....
    veronikasad Ideš robiť živnostníkovi DP typu B a máš potvrdenie o zdanitelnej mzde od zamestnávatela ?
    Zavolaj mzdárku zamestnávatela, či v januári neopravovala mesačný výkaz alebo nebol na PN-ke.

    Mám osobnú skúsenosť, zamestnanec si otvoril živnosť od 15.12.2015, vedela som o tom, ale zabudla zrušiť odvodovú výnimku za 12/2015 a mesačný výkaz za 12/2015 mi s odvodovou výnimkou neprešiel, musela som podať opravný.
      zbaliť

    szčo .- zamestnanec-zdravotné poistenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.