Zavrieť

Porady

s.r.o. alebo živnosť?

Dobrý deň, priateľ podniká ako živnostník v záhradníckej oblasti asi 2 roky a má slušnú klientelu. Momentálne robí on s otcom a ešte jedným brigádnikom. Chcel by to rozšíriť a uvažuje nad založením s.r.o. Máte niekto skúsenosti s prechodom zo živnosti na s. r. o.? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

    Nokerla
    Ziadny prechod neexistuje. Zivnost potrebujes zrusit, prerusit a novu s.r.o. zalozit.
    Su to dva nespojitelne subjekty.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Andrea8888 prechodom som myslela zrusit zivnost a zacat s.r.o. Teraz mi ide o to zistit ci je to v pripade zahradnictva vyhodnejsie robit na zivnost alebo ako s.r.o. co sa tyka pociatocnych nakladov aj celkovej prevadzky po zalozeni.
    profesional Budeš sa čudovať, ale mýliš sa. Je možné založiť s.r.o. a následne môže dôjsť k splynutiu podnikov. s.r.o. a žvnostníka s tým, že ostane už len s.r.o. Ktorákoľvek právnická osoba okrem a.s. môže splynúť so živnostníkom. Dá sa to realizovať v zmysle Obchodného zákonníka tzv. Zmluvou o predaji podniku.
    Andrea8888 vďaka za radu. neviete mi ešte poradiť ako je to s počiatočným kapitálom 5 tisic? Treba to mať v hotovosti alebo v majetku ktorý dávate do podnikania?
    profesional Oficiálne to musíš mať v peniazoch, alebo v majetku zaradenom do podnikania oceneným znaleckým posudkom.
    Andrea8888 aha. vdaka. takze by mala byt mozna aj niaka kombinacia ze mi znalec posudi ze to co mam tak ma hodnotu 2000 a este si treba odniekal zohnat 3 000 na hotovostny vklad hej? A ak je to takto, tak znalec hodnoti kolko stalo nove naradie a odtoho odrata opotrebovanie podla rokov? dakujem
    profesional V podstate ano. Len ten vypocet znalca bude zlozitejsi. Bude vychadzat z vyhlasky 492/2004 MS SR.
      zbaliť
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Zelvicka444 super ďakujem, neuvedomila som si ze pociatocny kapital je treba mat 5 000 eur.
    Andrea8888 tak to som nevedela ani ja doteraz.
    jslancik to su zakladne veci, ze sro ma zakladne imanie ale potesim ta, od januara uz nie je nutne preukazat zlozenie penazi na ucet. Staci prehlasenie spravcu vkladu. Ale potom plati, ze spolocnici rucia za sro do vysky nesplateneho vkladu. Cize je fajn ho postupne splatit.nastastie je na to dost sposobov, ako to spravit "bezbolestne"
    Andrea8888 a ked nebudu dalsi spoločnici len priateľ? Nemate niekto skusenost s kolektivnymi pôžičkami? Priateľ che zobrať od zlteho melonu.
    Fontionnel s.r.o. Pri zakladaní s.r.o. nie je potrebné vlastniť kapitál 5 000 €. Základné imanie nie je potrebné splatiť na účet spoločnosti. "Vkladá" sa len vyhlásením správcu vkladu.
    Zelvicka444 ja mam, je to v pohode. a rychle
    jslancik Mondes, prepac, ale su tam stare a zavadzajuce informacie. A ocividne poskytli dvom ludom opacny pohlad na vec...
      zbaliť

    s.r.o. alebo živnosť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.