Zavrieť

Porady

Praskanie šliach a klbov

Pýtal som sa nato už nedávno že mi praskajú klby ale podľa ortopedičky sú to strvrdnuté šlachy a sťahujúce zápaly šliach(úponov) Teda bolesť štípanie.Začalo to Achylovkou po čase okolo kolena šlacha zo zadnej strany a teraz už skoro pri slabinách.Už sa to ťahá aj na ruke.Šlacha zboka čo ide cez lakeť a hore dlhá hlava bicepsu.Zápalové testy sú v poriadku.Čo može sposobovať zápaly aj keď sú seronegatívne výsledky. Zaujímavé že sa to deje len na ľavej strane.
V minulosti som mal úraz na pravej(Kľúčna a rameno)Tú stranu som moc nepoužíval tak mi tie svaly ochabli a vznikla disbalancia teda ťahala to ľavá strana.Mám na nej Veľkú spazmu asi v strede kľúčnej kosti od kosti vyššie.Odvtedy aj problém z krčnou chrbticou zo stavcom v úrovni tej kľúčnej.Keď naň zatlačím tak evidentne pukne,praskne a asi odtiaľ aj vystreľovanie bolesi a občas čiastočné trpnutie.Aby som to skrátil či aj niečo také može mať vplyv až k nohe.Alebo sa skor uberať k nejakým vyšetreniam krvi aj keď mám negatívne zápalové.Ďakujem.
buchač Uhm.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Zabiť málo za takú radu.....takže len neužitočné zadriem.
    koňo Buchač, nechcem to komentovať. Odporúčal som mu, aby prezentoval svoj problém na stránke, kde sa vyjadrujú aj lekári, čo je iste lepšie ako na stránke, kde sa prezentuješ aj ty.
    buchač Hm...

    To sa fakt chceš púšťať so mnou do debaty, na ktorú Ty ale nemáš ???

    Achilovku som mal natrhnutú...
    Kotníky v prdely.
    Zápästia v inej diere...
    ...atď ...

    Niečo zo športovej činnosti a niečo z iných dôvodov.
    --------------------------------
    Mimochodom, ten link je všeobecný a jeden si musí vyhľadať to svoje. Takže som šiel na to úplne inak, ako Ty, takpovediac adresne.

    Problémy solomen sú neurologického charakteru.
    Takže preklikanie sa k danému
    http://primar.sme.sk/c/4117295/neuro...ochorenia.html

    Preštuduj si diskusiu
    http://primar.sme.sk/poradna/1413588...ochorenia.html

    Sú tam 2 (slovom dva) príspevky, kde sa jedinci dopytujú na riešenie problému...a tie príspevky sú z roku 2011 a dodnes nedostali odpoveď !!!!!
    -----------------------------------

    Máš pravdu...nekomentuj niečo, k čomu sa nevieš a nemôžeš náležite vyjadriť.
    Dav Juraj, .... a teraz tá slušná časť - nemohol by si sa krotiť?
    buchač Dav

    Špecifikuj presne a konkrétne, kde som neslušný...

    Ak myslíš prvú a poslednú vetu v komente, tak to sú len poznámky.
    Ak myslíš text okolo linku primar.sk , tak si myslím, že by bolo dobré prejsť si ho.
    Mimochodom, je to odnož sme.sk ... takže už aj noviny budú liečiť ?

    Takže kde sa mám, kuwa, krotiť ???

    Nejaký kôň do mňa zadrie, napíše ujovinu a ja mám držať hubu ???
    Takto to nefunguje...
    ---------------------------------
    Mimochodom, toto si čítala a aj okolité príspevky ???
    Kde si bola doteraz ?
    http://www.porada.sk/t279787-p13-uz-...ml#post2834111
      zbaliť

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Myslím si,že tú bolesť v nohe môže spôsobovať práve to jednostranné preťaženie chrbtice možno by vedel pomôcť neurolog a na tie stiahnuté šlachy ak teda neprebieha zápal, dobrá by bola rehabilitácia...ortopedicka podľa mňa mala navrhnúť ďalší postup na doriešenie zdravotného stavu.
    Naposledy upravil Anika61 : 07.03.16 at 21:25
    Anika61 Tu sú babske recepty na stiahnuté šlachy
    http://zivot.cas.sk/clanok/4437/kostihojom-aj-na-svaly
    pmajap Anka tak ako píšeš neurológ-chrbtica- bolesť v šľachách.Kamarátka prechádza podobnými ťažkosťami, lieky nepomáhali, teraz jej neurológ naordinoval injekcie/ raz za mesiac/ a bolesti ustupujú, nebol to zápaľ.a trpela dva roky.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Najdi si nejakeho dobreho fyzioterapeuta a zacni cvicit podla jeho rad. To ti pomoze aj na problemy s chrbticou aj so slachami

    Praskanie šliach a klbov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.