Zavrieť

Porady

Bolesť kĺbov (zo športovania?)

Pozdravujem všetkých. Mám 110-115 kg a asi pred poldruha rokom som začal hrávať jedenkrát týždenne tenis v trvaní asi dve hodiny. Schudol som na tých 110 ale to ide len pomaly a mám takú konštrukciu, že pri 95kg by som bol úplne spokojný. Odkedy hrávam sa však kondične cítim o dosť lepšie a preto hrám. Začínam ale pociťovať miernu bolesť bedrových kĺbov. Občas som bral Arthrostop, viac menej pre ochranu ale počul som, že môžem dopadnúť aj tak, že vďaka Arthrostopu sa mi stratia zápaly v kĺboch a tým aj bolesť a teda jediný signál že niečo nie je v poriadku a pri tom všetkom - pri trvalom fyzickom zaťažovaní kĺbov bude fyzické opotrebovanie ďalej rásť. Je niekto čo mi poradí. Rád by som hrával ďalej ale nerád by som v päťdesiatke mal umelé kĺby. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Tenis, futbal su velmi dynamicke športy. V okamihu sa rozbehnes a vzapeti brzdis. Trpi tym cely pohybovy aparat.
    Osobne by som uprednostnil nieco kludnejsie co nenamaha klby: cyklistika, plavanie, možno aj beh po mekkom podklade s kvalitnou obuvou.
    Naposledy upravil duves : 05.08.07 at 10:14 Dôvod: gramatika

    Valika64 je offline (nepripojený) Valika64

    Valika64
    Účinok na zdravú funkciu kĺbov a ich pohyblivosť má doplnok na prírodnej báze Forever Freedom, Forever Active HA. Ich užívanie je spôsob ako sa znova stať "dobre naolejovaným strojom". Energiu, vytrvalosť a cirkuláciu zvyšuje Gin-Chia. V prípade záujmu sa mi ozvi na Valika1964@gmail.com

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Predovsetkym , ak mas bolesti, tak navstiv ortopeda. Mozu tam byt vyrastky, moze tam byt zapalovy proces, ponechaj na odbornika, najma vhodnost zatazovania klbov uvedenym spotom pri Tvojej vahe a Tvojom stave klbov. Predides niecomu, co by Ta mohlo mrziet potom.
    ..musim ta opravit,, cyklistika /no podlatoho kolko km denne,, je rozdiel 10 a 10 /,,dost namaha klby a hlavne chrupavky,..moj lekar mal moznost vidiet snimok byvaleho ceskoslovenskeho cyklistu,..uz nespomeniem si akeho,, a ten mal v kolenej chrupavke az ryhy,..nehovorimo klboch,,,

    .........dobre je ak sa sporty striedaju,,raz tenis,, kusok cyklistiky,,niekedy nejaka tura po lese,, potom plavanie,...welnes,...

    HankaS je offline (nepripojený) HankaS

    HankaS
    Tiež som začala cvičit keď som mala 30 rokov a poškodila som si cvičením
    niečo v kolenách , lebo ma strašne začali bolieť pri sedení a ležaní, žiadne lieky ani injekcie mi nepomáhali, potom som po 2 rokoch ostala tehotná a bolesti mi pomaly ustupovali, cvičenie som úplne vyradila. Po materskej som asi po 4 rokoch znova skúšala cvičiť pod dohľadom cvičiteľky, ale bolesti v kolenách sa mi po 3 dňoch opäť prejavili, Odvtedy sa už nepokúšam cvičiť a bolesti nemám. Záver nie každý môže cvičiť a športovať, niekedy je lepšie prestať ako byť chorý. Daj si pozor Nie za každú cenu

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Mindzi peter Pozri príspevok
    ..musim ta opravit,, cyklistika /no podlatoho kolko km denne,, je rozdiel 10 a 10 /,,dost namaha klby a hlavne chrupavky,..moj lekar mal moznost vidiet snimok byvaleho ceskoslovenskeho cyklistu,..
    Profesionalny sport je trosku inde. Myslel som, ze sa bavime o rekreacnom...

    Bolesť kĺbov (zo športovania?)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.