Zavrieť

Porady

DB pri sucasnom TPP a zivnosti

Mozem si uplatnit danovy bonus na dieta ak som zamestnany na TPP a mam popri tom aj zivnost
Naposledy upravil ivka70 : 08.03.16 at 07:41
3 komentárov     zbaliť
veronikasad dosiahol si príjem zo živnosti alebo zo zamestnania vo výške 6-násobku min.mzdy ? (príjmy sa nespočítavajú, zo živnosti musí byť splnená aj podmienka kladného základu dane)
dalajlama dita sa nam narodilo v january 2016 uplatnujem to az v 2017 ci
kn-alka ak máš zo zamestnania hrubý príjem mesačne vyšší ako 202,50 €, môžeš si mesačne uplatňovať DB u zamestnávateľa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    ak si mal príjem podľa § 6, alebo podľa §5 viac ako 2280 e za rok 2015, tak si môžeš uplatniť DB

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak máš u zamestnávatela podpísané Vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov, odovzdaj mu rodný list dieťaťa a doplň údaje o uplatnení nároku na daňový bonus.

    Príjem zo zamestnania aj podnikania budeš zdaňovať v jednom daňovom priznaní, kde potom treba správne vyplniť údaje o nároku na DB a sume DB vyplateného zamestnávatelom. Nemôžeš si ho uplatniť 2-krát, raz u zamestnávatela cez mzdu a druhý raz v DP.

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Pochopil som to takto : Daňový bonus na dieťa si môžeš uplatniť len raz, buď u zamestnávateľa, kde pracuješ na TPP, alebo na živnosť. Na živnosť si môžeš uplatniť daňový bonus na dieťa, ak spľňaš príjem viac ako 2280 euro.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kn-alka áno, aj nie: DB sa uplatňuje len raz. Pri súbehu TPP a SZČO sa však príjmy nespočítavajú. Príjem 2280 sa musí dosiahnuť buď zo zamestnania, alebo zo živnosti. Pri živnosti treba splniť aj podmienku, že nesmie byť v strate.
    sosak Ale ja nepíšem že sa príjmy spočítavajú.
    kn-alka áno, len k tomu som komentovala, že aj pri TPP treba splniť príjem 2280, nie je to podmienkou len pri živnosti.

    Buď pri TTP musí byť príjem 2280, alebo pri živnosti musí byť príjem 2280.

      zbaliť

    DB pri sucasnom TPP a zivnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.