Zavrieť

Porady

Môžem si uplatniť daňový bonus ???

Som szčo od 01.12.2009 a mám prijem len zo štátnej dotácie 3 775 € môžem si uplatniť daňový bonus na deti za rok 2009 ??????? a ako to mám zaúčtovať ?
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Fokus Pozri príspevok
Som szčo od 01.12.2009 a mám prijem len zo štátnej dotácie 3 775 € môžem si uplatniť daňový bonus na deti za rok 2009 ??????? a ako to mám zaúčtovať ?
Minul si celú dotáciu? Ideš robiť JU. Alebo paušalne výdavky.
0 0
Fokus Fokus

Fokus je offline (nepripojený) Fokus

Minul som 850€ !!!A robím JU !!!
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Fokus Pozri príspevok
Minul som 850€ !!!A robím JU !!!
Pokiaľ tvoj príjem nie je vyšší ako 1773 eur, tak nemáš nárok na danový bonus na dieťa.
Kedže si minul len 850 eur, a robíš JU tak len táto suma Ti vstupuje do príjmov a nesplňaš podmienku na priznanie daňového bonusu.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

V prípade paušalnych výdavkov, by TI celá dotácia vstúpila do príjmu. Neplatil by si žiadnu daň, od júla by si nebol povinným platcom odvodov do SP a mal by si nárok na DB.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Pri poskytnutí dotácie nesmie požívať paušálne výdavky. Musí viesť JU. Dotácia vstupuje do príjmu iba do výšky jej čerpania.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

jozka56 Pozri príspevok
Pri poskytnutí dotácie nesmie požívať paušálne výdavky. Musí viesť JU. Dotácia vstupuje do príjmu iba do výšky jej čerpania.
Jožka daj § veľa sa o tom diskutovalo na porade, a uzhodli sa viacerí, že môže paušal.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Xanti Pozri príspevok
Jožka daj § veľa sa o tom diskutovalo na porade, a uzhodli sa viacerí, že môže paušal.
Teraz som na vážkach riešila som dotáciu z UPaSV a musela som predkladať riadne účtovné doklady, žiadne paušály. Pekne všetko bolo odsúhlasované z peňažného denníka.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

jozka56 Pozri príspevok
Teraz som na vážkach riešila som dotáciu z UPaSV a musela som predkladať riadne účtovné doklady, žiadne paušály. Pekne všetko bolo odsúhlasované z peňažného denníka.
Samozrejme,
ten čo dostal dotáciu musí vydokladovať UPSVaR jej použitie. Ale čo sa týka daňového uradu, a podávania DP tak si každý zvolí čo je pre neho výhodnejšie.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Xanti Pozri príspevok
Samozrejme,
ten čo dostal dotáciu musí vydokladovať UPSVaR jej použitie. Ale čo sa týka daňového uradu, a podávania DP tak si každý zvolí čo je pre neho výhodnejšie.
...alebo dvojaka robota.......
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

jozka56 Pozri príspevok
...alebo dvojaka robota.......
Ja súhlasím,
ale vezmi zadávateľa. Ak spraví JU nedostane peniaze na deti teda danový bonus, a ked uplatní paušalom tak tie peniaze dostane. Je to myslím si na vážkach
0 0
Fokus Fokus

Fokus je offline (nepripojený) Fokus

Ďakujem vám pekne mám tri deti tak by sme mali dačo vymyslieť !!!! a čo základ dane musí byť vyši ako nula ??????
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Fokus Pozri príspevok
Ďakujem vám pekne mám tri deti tak by sme mali dačo vymyslieť !!!! a čo základ dane musí byť vyši ako nula ??????
No čítaj http://www.porada.sk/1342813-post243.html , musíš mať základ dane kladný alebo nulu.
A tiež aj tvoj príjem musí byť vyšší ako 1773 eur.
Nevidím to ináč len na paušalne výdavky. Tri deti je 707,76 € daňový bonus.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Fokus Pozri príspevok
Ďakujem vám pekne mám tri deti tak by sme mali dačo vymyslieť !!!! a čo základ dane musí byť vyši ako nula ??????
.. tak uplatni ten paušál ako píše xanti ... jedinou nevýhodou je, že budeš mať vyššie zálohové platby do ZP ... ale v budúcnosti zase môže byť preplatok

prípadne (pre istotu) si over na UPSVaR, či môžeš použiť paušálne výdavky - ja som tak spravila .. a nebol problém .... samozrejme presnú evidenciu výdavkov z dotácie musíš mať.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

No ide tu o hru čísel tých, ktoré sú pre Teba výhodné.....ale, čo keď UPaSV bude chcieť od SZČO aj DP, tak potom bude zábava gradovať
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

jozka56 Pozri príspevok
No ide tu o hru čísel tých, ktoré sú pre Teba výhodné.....ale, čo keď UPaSV bude chcieť od SZČO aj DP, tak potom bude zábava gradovať
Jožka aj to sa riešilo,
podá DP z JU, DU ho opečiatkuje a na druhý deň podá opravné DP s paušalom a bude aj vlk sýty aj ovca celá
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

jozka56 Pozri príspevok
No ide tu o hru čísel tých, ktoré sú pre Teba výhodné.....ale, čo keď UPaSV bude chcieť od SZČO aj DP, tak potom bude zábava gradovať
.. samozrejme, že aj to budú chcieť ... ale aký je v tom problém

.. neviem xanti, načo by bolo treba dávať aj opravné DP .. nejako som nemchápavá
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Fokus si tu nový....a čo bolo 11 mesiacov v roku 2009??? čo si robil????
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Katy a R Pozri príspevok
.. samozrejme, že aj to budú chcieť ... ale aký je v tom problém
No, asi zistia, že podklady pre nich sú iné podklady pre DP.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Katy a R Pozri príspevok
.. samozrejme, že aj to budú chcieť ... ale aký je v tom problém

.. neviem xanti, načo by bolo treba dávať aj opravné DP .. nejako som nemchápavá
No lebo ak podá DP z JU, tak tam dá do príjmov 850 do výdajov 850 a nesplní podmienku na získanie DB na tri deti.
Ale bude mať pečiatku na DP že ho podal a že je to tak , pre úrad práce aby mali srdce na pokoji.

No a potom podá opravné DP kde si uplatní paušal, a získa DB na tri deti. Dan platiť nebude ( ak bol rok nezamestnaný ), odvody do SP tiež nie.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Xanti Pozri príspevok
No lebo ak podá DP z JU, tak tam dá do príjmov 850 do výdajov 850 a nesplní podmienku na získanie DB na tri deti.
Ale bude mať pečiatku na DP že ho podal a že je to tak , pre úrad práce aby mali srdce na pokoji.

No a potom podá opravné DP kde si uplatní paušal, a získa DB na tri deti. Dan platiť nebude ( ak bol rok nezamestnaný ), odvody do SP tiež nie.
.. no ja len, že načo by robil JU ... veď evidenciu výdavkov si každý robí - aj ke´d len pre svoju potrebu.. No a v tomto prípade si urobí presnú evidenciu príjmov ... a tiež výdavkov (v súlade s podnikaťeľským plánom) .. môže to byť peňažný denník - a v DP uplatní paušál.
0 0
Načítať ďalšie