Zavrieť

Porady

Budem mať oprávnenú reklamáciu?

Mám telefón SONY SP a chystám sa ho reklamovať kvôli častému prehrievaniu, šetrič mi po nabití vždy preskočí z 1 minútového intervalu do 30 sekundového, sekanie, samovoľné reštartovanie. a Kedže je to okolo 3 vád, mohla by som žiadať už aj vrátenie peňazí respektíve výmenu tovaru ?
3 komentárov     zbaliť
sosak Neinštalovala si nejakú aplikáciu do telefónu?
Kath5Cas to je aká nejaká ? samozrejme že mám aplikácie v mobile nainštalované, ktoré v ňom predtým neboli.
sosak Keď pred inštaláciou neboli problémy a po inštalácii sa problémy vyskytli, tak niektorá môže spôsobovať vyťažovanie procesora, tým vzniká vyššia teplota a problémy, ktoré popisuješ. Najjednoduchšie je uviesť telefón do výrobných nastavení. Ak potom sú naďalej také isté problémy, tak je vadný telefón.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pocet zavad nema vplyv na vratenie penazi pocas reklamacie.
    Muselo by ist o 2x opakovanu reklamaciu tej istej chyby, aby bol zakonny narok na vratenie alebo musi byt telefon posudeny ako neopravitelny a predajca ho nevie vymenit za rovnaky telefon.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kath5Cas Práveže pri reklamačných informáciách je napísané, ak sú súčasne 3 a viac chýb existuje možnosť pri oprávnenej na vrátenie peňazí.
    ivka70 To vsetko moze byt prejav jednej chyby, ktoru mozu odstranit za 10 minut.
    Reklamuj a pockaj na stanovisko.
    Kath5Cas takže nemám k tej reklamácií pridať, že kedže sa jedná o viaceré chyby, žiadam o vrátenie peňazí alebo podobne... či mám to skúsiť ?
    ivka70 Ak sa chces strapnit, pridaj. Ale predavajuci nie je na hlavu padnuty, aby na to skocil a nevedel. posudit chybu/y.
    Kath5Cas teraz sa mi k tým vadám ešte pridalo aj to že mi striedavo nefunguje reproduktor pri pesničkách a videách a ide iba so zapojenými slúchadlami, a keď k tomu pridám to reštartovanie, prehrievanie a neustále menenie toho času šetriča obrazovky, myslím si že som sa priblížila k tým 3 vadám dosť
      zbaliť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nuž - toto nie sú tri súčasné chyby. Sekanie, reštartovanie - je to skôr chyba v OS. Prehrievanie - môže byť práve spôsobené tou chybou softvéru. Ak je v záruke - reklamácia. Nárok ešte nemáš. Ak by si pre ROVNAKÉ chyby reklamovala tretíkrát - vtedy už hej.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kath5Cas a keď mi niekto zavolá a mne nepríde ani správa a nijaké upozornenie že mi niekto volal to je chyba čoho ? alebo keď mi nechce pomaly ani zapnúť klávesnicu alebo len na krátku dobu
    arizona Reklamuj ho. Pravdepodobne ti preinstaluju softver....
    misoft Nechce, nejde, nedá sa.... všetko ovláda operačný systém (Android) - ten je v mobile len jeden... Takže v rámci reklamácie ti "preinštalujú" OS (a možno ti dajú modernejší, poslednú verziu, ktorú mobil podporuje.
    Kath5Cas takže nemám k tej reklamácií pridať, že kedže sa jedná o viaceré chyby, žiadam o vrátenie peňazí alebo podobne... či mám to skúsiť ?
    misoft Ty len pri uvádzaní chyby povieš všetko, čo ti nerobí a má robiť. Toto zapíšu do reklamačného protokolu. A podľa toho budú hľadať chybu (i keď tuším, ako to vyriešia - novým nahraním OS. Ak máš tam SD kartu, SIM - vyber. A dúfam, že kontakty máš na SIM karte - opravou v telefóne prídeš o všetko....
      zbaliť
    kopretinka 08.03.16 11:50 priradil do Porady

    Budem mať oprávnenú reklamáciu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.