Zavrieť

Porady

Daňová licencia

Vedel by mi niekto poradiť ohľadne daňovej licencie ? V roku 2014 sme boli v strate, daňovú licenciu som zaúčtovala na 591/341, v roku 2015 som daňovú licenciu uhradila 2880 € a zaúčtovala 341/221. Po uzávierke roka sa mi dostala DL na účet 431 - Výsledok hospod. v schvaľovaní, neviem či som urobila dobre, ale preúčtovala som ju 429/431, teraz ju mám na tomto účte (429). V roku 2015 budeme platiť dať, čiže celú DL odpočítam a zostatok doplatím, ten zostatok zaúčtujem na účet 591/341. Ale stále neviem čo s tou DL z roku 2014 - 2880 ,- €, zostane mi na účte 429 ?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    pokiaľ vám DL vytvorila stratu po zdanení, už ju neriešite, necháte ju vo výsledku tak ako je, resp. v neuhradenej strate min.období. Pozor za rok 2015 platíte nie celkom tak ako píšete : teda Daň - neuplat.daň.licencia z min.roka - to je síce pravda, ale to čo Vám vyjde musí byť minimálne vo výške daň.licencie t.j.2880 eur. To znamená, že ak vám teraz vyjde daň 3500 eur - 2880 eur = 620 eur, tak nebudte platiť IBA 620 eur, ale minimálne vo výške DL takže 2880 eur.

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    toto je celé zle.. neviem, ako sa ti po uzávierke roka mohla dostať DL na účet 431 - Výsledok hospod. v schvaľovaní,.. Lebo ma 431 sa po prevode roka dostane nie DL, ale hospodársky výsledok po zdanení, zo zápisu 710 / 702 Zúčtovanie zisku alebo 702 / 710 Zúčtovanie straty ..
    neviem či som urobila dobre, ale preúčtovala som ju 429/431 - to je zlý zápis.. a na základe čoho si účtovala? lebo o použití HV po zdanení rozhoduje Valné zhromaždenie, a ty účtuješ podľa rozhodnutia VZ na základe zápisnice..
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Orsz logicky to vyzerá tak, že hospod.výsledok pred zdanením bol cca 0 eur ... a zaúčtovaním daň.licencie dostala hosp.výsledok po zdanení - 2880 eur - na účte 431 a zároveň keďže išlo o stratu tak preúčtované na účet 429. Reprogas - to podľa mňa len nesprávne popísala ...
    Žabinka pokiaľ nebude poriadne zadaná otázka, môžeme len hádať..
    amy1 ďakujem, áno zle som to popísala
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.