Zavrieť

Porady

stravné v zahraničí

Prosím o radu . Vypisujem zahr. cest. príkaz (ešte som ho nikdy nevypisovala) Ide o cestu do Talianska ,tranzit Rakúsko . Cesta začala o 0:00 na Slovensku ,o 7:25 hranice Rakusko pobyt v Rak. 5:30 hod.Ďalej o 12:30 hranice Taliansko pobyt v Taliansku do konca dňa to je 11:30 hod.
Za východziu sumu podľa zákona o najdlhšom pobyte určím stravné pre Taliansko 45 eur . Ďalej budem rátať: Rakúsko pobyt 5:05 hod tj. 25% zo 45eur =11.25eur , vreckové 40% z 11,25 eur=4,5 eur. Taliansko pobyt 11:30 hod tj. 50% zo 45eur=22,50eur , vreckové 40% z 22,50 =9eur. Takže spolu to je 47,25eur. Neviem či som správne pochopila spôsob počítania cestovného preto vás prosím o radu . Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Kedže určíš stravné podľa cieľového štátu, resp. podľa dlžky pobytu (zvyčajjne je to to isté), už sa s nejakým rozratávaním nezapodievaj. Prekročenie hraníc tam je začiatok doby trvania zahraničnej SC. Prekročenie pri návrate je jej ukončenie. Podľa toho určíš stravné a vreckové.
    Nepíšeš nič o čase návratu.

    jana stecova je offline (nepripojený) jana stecova

    mam rada modu,kozmetiku,auta,neznasam nasiliev akejkolvek forme ...viac jana stecova
    Tá cesta bola viac dňová, v podstate mi ide o princíp počítania stravného.Čiže stravné sa ráta 5:30 + 11:30 tj. čas nad 12 hod pobytu

    [hore]45 eur a z toho sa vyráta vreckové 40%


    18 eur spolu 63 eur.
    To delenie podľa štátov preto lebo môj program na cest. príkazy tiež to delil
    zrejme podľa hran. prech. ale suma vyšla 63 eur

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    A ak mám pobyt v zahraničí v jednom dni pobyt v zahraničí takto:
    Česko 11 hod., Nemecko 8 hod., a Francúzsko 5 hod.. Na aké stravné má nárok?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kalkulka
    A ak mám pobyt v zahraničí v jednom dni pobyt v zahraničí takto:
    Česko 11 hod., Nemecko 8 hod., a Francúzsko 5 hod.. Na aké stravné má nárok?
    Česko celý deň, pretože tam je najviac hodín, takže 600.-CZK.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Ale vo Francúzsku a Nemecku bol prevažnú časť, kde má nárok na 45 EUR + vreckové. Toto je pre zamestnanca výhodnejšie, tak čo s tým. Má predsa nárok iba na 300 CZK?

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Prepáč, opravila som sa, ale ty si bol rýchlejší. Vieš, zdá sa mi, že tuná bude zamestnanec v nevýhode. Čo ty na to? 45 EUR, to je predsa oveľa viac ako 600CZK.

    gabriela7755 je offline (nepripojený) gabriela7755

    gabriela7755
    Určite bude v nevýhode, ale bohužiaľ najviac času strávil práve v Čechách.
    Keby strávil rovnaký čas vo Francúzku a Nemecku aj v Čechách, vtedy
    by mal nárok na stravné pre neho najvýhodnejšie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kalkulka
    Prepáč, opravila som sa, ale ty si bol rýchlejší. Vieš, zdá sa mi, že tuná bude zamestnanec v nevýhode. Čo ty na to? 45 EUR, to je predsa oveľa viac ako 600CZK.
    Ak by bol strávil rovnaký čas vo všetkých, vtedy by mohol dostať to výhodnejšie. nie som chlapec.
    § 13 zákona o CN
    (5) Stravné v cudzej mene za kalendárny deň poskytne zamestnávateľ zamestnancovi v mene a vo výške stravného ustanoveného pre krajinu, v ktorej zamestnanec strávi v kalendárnom dni najviac hodín. Ak zamestnanec strávi v kalendárnom dni rovnaký počet hodín vo viacerých krajinách, zamestnávateľ poskytne stravné v cudzej mene, ktoré je pre zamestnanca výhodnejšie.
    Naposledy upravil Tweety : 13.06.06 at 08:12

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Prepáč, Majka. Už dlhšie pracujem v každom rožku trošku a dokopy nič poriadne. Máme tu dúfam dočasne situáciu o ničom, vypadla nám kolegyňa a vôbec nemám šikovnú náhradu, tak pracujem asi tak všetko a nič dokopy, tak som to poplietla. Ospravedlňujem sa. Dík za odpovede.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kalkulka
    Prepáč, Majka. Už dlhšie pracujem v každom rožku trošku a dokopy nič poriadne. Máme tu dúfam dočasne situáciu o ničom, vypadla nám kolegyňa a vôbec nemám šikovnú náhradu, tak pracujem asi tak všetko a nič dokopy, tak som to poplietla. Ospravedlňujem sa. Dík za odpovede.
    Je ti to odpustené

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    To ma teší.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.