Zavrieť

Porady

povinná zmena Q DPH na mesačného platcu

Ahojte. Doposiaľ sme boli Q platcami DPH, avšak v 02/16 sme prekročili obrat 100.000eur, tým pádom sa stávame mesačnými platcami už za 02/16. Moja otázka na vás je, ako budem podávať DPH priznanie? podám ho dvakrát? raz ešte ako kvartálny za prvý kvartál 2016 a raz už aj za 02/16? Dajako som daný §77 nepochopila názorne skrz DPH priznania. Môže mi niekto to názorne vysvetliť? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Chrusťa ďakujem hľadala som MP, ale akosi mi ho neotvára
    https://www.financnasprava.sk/_img/p...ph_10_2012.pdf
    avalik ano, toto som myslela ... mne to otvorilo

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    podáš samostatne za január+február - ako za I.Q. do 25.4.
    a za marec a nasledujúce už podáš ako mesačný platiteľ.
    Neviem, či si "starý" či nový Q-platiteľ, lebo v určitých prípadoch môžeš "dobehnúť" kalendárny štvrťrok. Odporúčam preštudovať ponúkaný link a zariadiť sa podľa toho, kedy ste sa stali Q-platiteľom DPH.
    Naposledy upravil KEJKA : 11.03.16 at 20:14
    Chrusťa ďakujem ti Kejka. sme starí Q-platitelia, avšak tým, že sme obchodovali len mimo EU, tak som nejako obraty na účely DPH neriešila. Teraz však sa zrealizovali aj nejaké obchody v tuzemsku, z kt. mi následne vyšlo prekr.obratu 100.000€ a tým pádom povinný prechod na mesač. platcu. Preto som teraz nevedela ako sa vysomáriť, keďže február to také prelom.obdobie a chcela som polopatické vysvetlenie. MP sa mi podarilo nakoniec stiahnuť, prečítala som.

    povinná zmena Q DPH na mesačného platcu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.